Судове рішення #12288476

Справа № 2-5906/2010  року  

    РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

заочне  

  19 листопада 2010 року         м. Івано-Франківськ  

       Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області  в складі:

 головуючого-судді:      Антоняк Т. М.

 секретаря:                          Барабаш М.В.

розглянувши у  відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Івано-Франківську цивільну справу за позовом Житлово-експлуатаційної організації №5 до ОСОБА_1 про спонукання до укладення договору про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території та стягнення заборгованості за надані послуги, суд, -

  встановив:  

      Житлово-експлуатаційна організація №5 звернулась з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по квартирній платі в сумі 2778,90 грн., та спонукання до укладення договору про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території.

 Представник позивача подала суду заяву, за змістом якої просить розглянути справу без її участі (а.с.18).

 Відповідач в судове засідання не з’явилася, хоч про час і місце судового розгляду повідомлялася у встановленому порядку, а тому, виходячи зі змісту ч.1 ст. 224 ЦПК України, та того, що відповідач про причини неявки суд не повідомила, а позивач подав достатньо матеріалів, які свідчать про взаємовідносини сторін, суд вважає, що можна провести заочний розгляд справи.  

 Відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України у разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.                                                                                                                                                                                                                                                                                              

 Вивчивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

 Як вбачається з письмових матеріалів справи відповідач користується житлово-комунальними послугами, що надаються позивачем, оскільки проживає в АДРЕСА_1. Даний будинок належить до фонду комунальної власності м.Івано-Франківська та перебуває на балансі ЖЕО-5.

 Згідно п.1.2 ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.04р. №1875-15,  послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо) є одним із різновидів житлово-комунальних послуг.

 Згідно п.3.1 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.04р. №1875-15 споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

      Згідно ч.1 п.7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків»  власник та наймач (орендар) квартири зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем відповідно до типового договору.

      Відповідно до параграфу 32 «Положення про порядок передачі квартир у власність громадян»  якщо у багатоквартирному будинку, що приватизується, не створено товариства (об'єднання) власників квартир, при видачі свідоцтва про право власності на житло власником неприватизованого житла з власником приватизованої квартири укладається договір на його участь у витратах по утриманню будинку, прибудинкової території та одержання комунальних та інших послуг.

 За наведених обставин суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог.

 Витрати позивача по оплаті інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн. підлягають стягненню з відповідача.

 На підставі викладеного, п.1.2 ст.13, п.3.1 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.04р. №1875-15, ч.1 п.7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08.10.92р., параграфу 32 «Положення про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян» затвердженого наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 15.09.1992 р.№ 56, ст. ст. 610-611, 649 ЦК України, керуючись ст.ст. 213-214, 224-226 ЦПК України, суд, -

  вирішив:  

    Позовні вимоги Житлово-експлуатаційної організації №5 до ОСОБА_1 про спонукання до укладення договору про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території та стягнення заборгованості за надані послуги -  задоволити.  

  Стягнути з ОСОБА_1 на користь житлово-експлуатаційної організації №5 заборгованість по квартирній платі в сумі 2778 грн. 90 коп. та 30,00 грн. сплачених витрат інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.  

  Зобов’язати ОСОБА_1 укласти з житлово-експлуатаційною організацією №5 договір про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території.  

  Стягнути з ОСОБА_1 в дохід державного бюджету 51 грн. витрат по оплаті судового збору.  

  Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.  

  Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

  У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому Цивільно-Процесуальним кодексом України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.  

  Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

  Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

  Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених статтею 294 ЦПК України, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

    Суддя:     Антоняк Т. М.                

     

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація