Судове рішення #12279080

Справа № 2-а-2745/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

17 листопада 2010 року                                                  м. Чернігів

Новозаводський районний суд міста Чернігова

в складі: головуючого - судді       Філатової Л.Б.

при секретарі                            Гиляка О.М.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова про визнання дій неправомірними, зобов»язання перерахунку пенсії, -  

В С Т А Н О В И В :

      26.10.2010 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова про визнання дій неправомірними щодо здійснення перерахунку пенсії відповідно до показника середньої заробітної плати по Україні за 2009 рік, зобов’язання провести перерахунок пенсії з 01.06.2010 року з більшого стажу та заробітку з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік. Заявлені вимоги позивач обгрунтовує тим, що відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», їй при перерахунку пенсії не було  застосовано показник  зарплати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якого оплачено  страхові внески за 2009 рік, а застосовано показник середньої заробітної плати працівників на застраховану особу по Україні за 2007 рік, що є порушенням вимог ст.ст. 40,  ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», оскільки при розрахунку потрібно брати показник середньої зарплати за календарний рік, що передує року перерахунку. Посилається на Конституцію України,  Закон України «Про пенсійне забезпечення», Закон України «Про  загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування».  

В судове засідання позивач не з’явився, про час і місце слухання справи повідомлений в установленому законом порядку.    

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про день та час слухання справи повідомлений в установленому законом порядку. В своїх запереченнях проти заявлених вимог відповідач посилається, що норма Закону, яка передбачала право працюючих пенсіонерів на проведення перерахунку пенсії у відповідності до показника зарплати в середньому на одну особу в цілому по Україні, рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2010 року визнана неконституційною, а отже фактично правова норма, що визначає право на перерахунок та порядок його проведення – відсутня. Посилаються на правову колізію, неврегулювання спірного питання на законодавчому рівні та спільний лист Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від 11.03.2009 року. Вказують, що питання проведення перерахунків відноситься до компетенції відповідача.    

Суд вважає за можливе розглядати справу у відсутність позивача, представника відповідача на підставі наявних в справі доказів.  

Оскільки всі особи, що беруть участь у справі в судове засідання не з»явились, відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.  

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсягу з наступних підстав.

 ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова і отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (а.с.7-12)

ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі міста Чернігова з заявою про проведення перерахунку пенсії, але йому було відмовлено (а.с.10).

 Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадків, передбачених законом.

Відповідно до ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Стаття 40 Закону України «Про загальнообов»язкове державне страхування» передбачає порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії.  

Частиною 2 цієї статті передбачено застосування показника середньої заробітної плати по Україні за рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.

 Положення ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування» на думку суду не є перешкодою для застосування вказаного порядку для здійснення перерахунку пенсії.

Пункт 11 Постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року передбачає  аналогічний порядок проведення перерахунку пенсії, що і ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування».

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсягу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 69-72, 99, 158-163, 185 КАС України, ст.ст. 19, 22 Конституції України, Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суд  –  

 П О С Т А Н О В И В:

 Адміністративний позов ОСОБА_1 -  задовольнити повністю.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі міста Чернігова неправомірними щодо відмови у здійсненні ОСОБА_1 перерахунку пенсії відповідно до показника середньої заробітної плати по Україні за 2009 рік.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі міста Чернігова провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01.06.2010 року з більшого стажу та заробітку з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду  через Новозаводський районний суд міста Чернігова шляхом подачі апеляційної скарги на протязі десяти днів.

  Суддя Новозаводського

районного суду м. Чернігова                                                         Л.Б.Філатова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація