Справа № 2-2194/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2007 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді - Костюкевича O.K.
при секретарі - Олексюк Т.В.,
з участю представника позивача - ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Маяківської сільської ради, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно, -
встановив:
В провадженні Луцького міськрайонного суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2. до Маяківської сільської ради, ОСОБА_3., ОСОБА_4. про визнання права власності на спадкове майно.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_5. Після його смерті залишилась спадщина у вигляді будинку та господарських будівель в АДРЕСА_1
Зазначає, що після смерті продовжувала проживати в даному будинку і вважає, що прийняла спадкове майно шляхом постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини. Проте не може юридично оформити право власності на спадкове майно, оскільки відсутнє свідоцтво про право власності на будинок.
Просить суд визнати за нею право власності на спадкове майно, яке залишилось після смерті ОСОБА_5і в цілому на весь будинок по АДРЕСА_1.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав з підстав визначених в позовній заяві. Просив суд її задовольнити.
Відповідачі ОСОБА_3., ОСОБА_4. та представник відповідача Маяківської сільської ради в судове засідання не з'явились, проте на адресу подали письмові заяви в яких просять суд розглядати справу у їх відсутності. Позов винають в повному обє'мі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази в справі, суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2. зареєструвала шлюб із ОСОБА_5. 29.05.1976 року, що підтверджується відповідним свідоцтвом від 29.05.1976 року (а.с.6).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5. помер, відповідно до свідоцтва про смерть від 15.08.2005 року (а.с.7).
Як вбачається з витягу з погосподарської книги за № 3 від 2005 року (а.с.14), довідки виданої виконкомом Маяківської сільської ради від 15.02.2007 року за № 429 (а.с.25) позивачу ОСОБА_2. належить будинок за НОМЕР_1 з надвірними будівлями та спорудами в АДРЕСА_1. На даний будинок був
2
виготовлений технічний паспорт від 12.04.2006 року (а.с.), в якому власником будинку зазначений померлий ОСОБА_5. і підставою виникнення права власності на вищезазначений будинок було свідоцтво про право власності, видане виконкомом Луцької міської райради на підставі рішення за НОМЕР_19 від 10.09.1987 року. Проте з пояснень позивача суд встановив, що свідоцтво про право власності на будинок втрачене.
Відповідно до ч.1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
На підставі ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
З пояснень позивача та досліджених в судовому засіданні доказів суд встановив, що позивач фактично вступив у спадщину шляхом постійного проживання разом із спадкодавцем. Про відмову від прийняття спадщини не заявляв.
Таким чином, оцінивши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, враховуючи те, що відповідачі по справі не претендують на спадкове майно, суд вважає за правильне позов задовольнити.
Керуючись ст. ст. 6, 10, 11, 58, 60, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 1222, 1258, 1261, 1268, ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на спадкове майно, яке залишилось після смерті ОСОБА_5і в цілому на весь будинок по АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 (десяти) днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.