Справа № 2-1903/10 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 грудня 2010 року м. Кілія
Кілійський районный суд Одеської області у складі :
головуючого судді Тюміна О.Г. при секретарі Нанєвій А.В.,
за відсутності осіб, які беруть участь у справі , в зв’язку з чим фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кілія цивільну справу за позовом
Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго»
до ОСОБА_1 ,
про стягнення шкоди , заподіяної безобліковим споживанням електричної енергії ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Кілійського районного суду із зазначеним позовом до відповідача в якому просить стягнути матеріальну шкоду , розраховану на підставі Акту про порушення відповідачем Правил користування електричною енергією від 25.07.02.2005 року за 449 днів в сумі 3243,02 грн. , заподіяну ВАТ «Одесаоблэнерго» безобліковим споживанням електроенергії.
В позовній заяві представник позивача зазначає що 25.07.2005 року , під час перевірки дотримання відповідачем Правил користування електроенергією було встановлено порушення відповідачем Правил у вигляді самовільного підключення до мережі «Одесаобленерго» шляхом накиду проводів без застосування електролічильника, в наслідок чого спожита електроенергія не обліковується.
Представник позивача подав заяву про розгляд справи без його участі та при заочному розгляді.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, в судове засідання не прибув , про поважні причини не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи відповідно до ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши надані у справі докази , та розглянувши справу в межах позовних вимог , суд вважає позов обгрунтованим , та таким що підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено наступні обставини справи.
Відповідач є споживачем електроенергії за адресою : АДРЕСА_1, що підтверджується особовим рахунком № НОМЕР_1, згідно записів якого абонент не сплачував за електроенергію.
Згідно Акту перевірки № 027194 від 25.07.2005 року в будинку відповідача встановлено порушення Правил споживання електроенергії у вигляді самовільного підключення до мережі Одесаобленерго шляхом накиду проводів без застосування електролічильника, в наслідок чого електроенергія споживається , але не обліковується.
Таким чином встановлено , що між сторонами виникли правовідносини які підлягають врегулюванню договором постачання електроенергії , які регулюються Законом України «Про електроенергетику», відповідно до якого споживання електроенергії здійснюється на підставі договору, Правилами користування електричною енергією для населення ,затвердженими постановою КМУ № 1357 від 26.07.1999 р.
Згідно п.2 Правил , самовільне підключення – це споживання електричної енергії без укладання з енергопостачальником договору про користування електричною енергією, або підключення з порушенням цих Правил.
Відповідно до п. 35 Правил енергопостачальник має право відключити споживача у разі : - самовільного підключення до електричної мережі
Відповідно до п. 42 Правил, споживач зобов’язаний забезпечити збереження приладів обліку і пломб на них , негайно повідомляти про недоліки в роботі приладу обліку. Згідно п. 48 Правил споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії в разі споживання електричної енергії без приладів обліку та самовільного підключення.
Відповідно до п. 53 Правил у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, складається акт, на підставі якого енергопостачальник має право визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. В випадку розкрадання електроенергії , енергопостачальник має право припинити постачання відповідно до п. 35 Правил.
Згідно роз’яснень Національної комісії регулювання електроенергетики України від 11.10.2005 року № 05-32-11/4744, відповідно до п. 38 Правил передбачено, що енергопостачальник зобов’язаний проводити контрольне знімання показань приладів обліку у споживачів не менш як один раз на 6 місяців, тобто розрахунок завданих збитків у випадку виявлення прихованої проводки , виявити яку при проведенні контрольного знімання показань приладів обліку неможливо, не може перевищувати кількості днів у шести календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.
Відповідно до п. 53 Правил розмір завданих збитків розраховується відповідно до методики , затвердженої НКРЕ і розраховується відповідно до оформленого акту про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електроенергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли в період , за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Згідно розрахунку , наданого позивачем , на підставі зазначеного Акту позивачем визначена кількість неврахованої електроенергії за 449 днів в кількості 22521 кВт/год , вартість яких за діючими в цьому періоді тарифами 3243,02 грн. Згідно особового рахунку, остання зняття контрольних показників, перед складанням акту, було проведено 14.12.2004 року, тобто більше чим за шість місяців, в зв’язку з чим кількість неврахованої електроенергії повинна визначатися за 182 дня, виходячи при цьому з тривалості роботи електрообладнання 8 годин на добу. В зв’язку з зазначеним, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню в розмірі : 8 год. х 4180/1000 = 23,44 кВтгод х 182 дня х 0,144 грн. = 881,21 грн.
Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215 ЦПК України , суд
ВИРІШИВ :
Позов ВАТ ЕК „Одесаобленерго” задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ „Енергопостачальна компанія Одесаобленерго” 881,21 грн. шкоди.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати – 51 грн. державного мита та 30 грн. витрат на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Кілійський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив , за письмовою заявою відповідача поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя ___________________ О.Г.Тюмін
- Номер: 6/296/9/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1903/10
- Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
- Суддя: Тюмін Олександр Глібович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.12.2020
- Дата етапу: 02.02.2021
- Номер: 2-во/296/3/24
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-1903/10
- Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
- Суддя: Тюмін Олександр Глібович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.01.2024
- Дата етапу: 08.01.2024
- Номер: 2-во/296/3/24
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-1903/10
- Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
- Суддя: Тюмін Олександр Глібович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.01.2024
- Дата етапу: 09.01.2024