Судове рішення #12278945

                                                        Справа 3 2-а-260/10

ПОСТАНОВА      

Іменем   України

           29 листопада 2010 р.   Вовчанський районний суд Харківської області в складі

судді - Божко В.М.

При секретарі         -Кальницької Н.М.

Розглянувши в відкритому  судовому засіданні в м. Вовчанськ справу за адміністративним позовом   ОСОБА_1 до Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області в особі Старосалтівської селищної голови Задорожньої П.В. про дострокове припинення  повноваження Старосалтівського селищного голови Задорожньої П.В згідно ст.. 79 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», стягнення з Старосалтівської селищної голови Задорожньої П.В. на користь ОСОБА_1 коштів на відшкодування шкоди, заподіяної в результаті  неправомірних рішень та дій, згідно ст.. 77 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.. 393,1174 ЦК України, стягнення з Старосалтівської селищної голови Задорожньої П.В. на користь ОСОБА_1 моральної шкоди згідно ст.. 32,56 Конституції України, ст.. 393 ЦК України,  

ВСТАНОВИВ:  

  У АДРЕСА_1 розташоване домоволодіння яке належить позивачу по справі –ОСОБА_1  

На підставі рішення Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Х1 сесії У скликання, від 13 травня 2010р «Старосалтівським КЖКП» було демонтовано огорожу домоволодіння позивача.  

Вищезазначене  рішення було прийнято на підставі Акту від 18.06.2009р. перевірки постійної комісії з питань сільського господарства, регулювання земельних відносин, використання земельних ресурсів та екології Старосалтівської селищної ради, чим було  завдано матеріальної і моральної шкоду .  

Як вважає позивач рішення Старосалтівської  селищної ради і голови Задорожної П.В.не відповідають вимогам діючого законодавства та  просить суд  стягнути на свою користь матеріальну та моральну шкоду. Достроково припинити повноваження Старосалтівського селищного голови і відсторонити від займаної посади.  

Представник  відповідача проти позову заперечує, при цьому пояснив, що селищна рада діяла на підставі ст..12 Земельного Кодексу України, на підставі якої їй надано право контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства.  

При виїзді постійної комісії з питань сільського господарства, регулювання земельних відносин , використання земельних ресурсів та екології Старосалтівської селищної ради на місце- АДРЕСА_1, були встановлені порушення земельного законодавства. За результатами перевірки складені відповідні – Акти, встановлений розмір шкоді, але відшкодування було неможливим, оскільки позивач по справі до селищної ради      та екологічної інспекції не з`являлась.  Тому на підставі рішення селищної ради від 13.05.2010.  

Було демонтовано огорожу і вивезено в Старосалтівський КЖКП, де воно і зберігається. Крім цього до селищної ради не були надані документи що посвідчували право власності на паркан і земельну ділянку на якій був розташований цей паркан.  

Не визначена вартість демонтованого паркану.  

Відшкодування моральної шкоди також не може бути задоволеним, так як заявником не доведено факт її заподіяння.  

Вислухавши сторони, вивчивши справу , суд вважає , що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.  

Домоволодінням в АДРЕСА_1 позивач володіє на законних підставах.-договір дарування житлового будинку, земельною ділянкою-державний акт на право приватної власності на землю серія ХР-08-00-016119, виданий ОСОБА_4, який посвідчує право власності на земельну ділянку для обслуговування житлового будинку  площею 0.25 га., а також Державний акт на право постійного користування землею серія ХР-08-00-001371, виданий ОСОБА_4, який посвідчує право постійного користування земельною ділянкою для ведення особистого підсобного господарства площею 0,116га.  

Приймаючи рішення про демонтаж паркану, селищна рада вийшла за межі своєї компетенції, це питання необхідно було вирішувати в судовому порядку.  

Згідно ст..1174 ЦК України, шкода, завдана фізичній особі або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової особи або службової особи органу державної влади, або органу місцевого самоврядування при здійсненні нею своїх повноважень, відшкодовується державою, або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цієї особи.  

Як вбачається з матеріалів справи розмір матеріальної шкоди становить- 40020гр.  

Вирішуючи питання про стягнення моральної шкоди, суд бире до уваги моральні страждання в зв’язку з втратою майна і наслідки, що його супроводять. Разом з тим порушено право власності і  можливість ним рас поряджатися, що негативно впливає на його володаря.  

Задовольняючи позов частково в цій частині, суд встановив, що  позивачем не доведений визначений ним розмір відшкодування моральних втрат, не враховані усі обставини і наявні докази, в обґрунтування позову, а тому суд, вважає,що 5000гр. може бути відповідною і достатньою грошовою компенсацією за завдану моральну шкоду.  

Відповідно до ч.1 ст.1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою,яка її завдала, за наявністю її вини.  

Вимоги позивача, про дострокове припинення повноважень Старосалтівського голови Задорожної П.В. і відсторонення від займаної посади, розгляду не підлягає, бо це не є компетенція суду.     

Судові витрати підлягають розподілу згідно ст.. 94 КАС України.            

Керуючись ст.ст. 94, 159, 160-162 КАС  України,  ст..ст. 1167, 1174 ЦК України, суд-

П О С Т А Н О В И В:

               Адміністративний позов   ОСОБА_1 до Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області в особі Старосалтівської селищної голови Задорожньої П.В. про дострокове припинення  повноваження Старосалтівського селищного голови Задорожньої П.В згідно ст.. 79 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», стягнення з Старосалтівської селищної голови Задорожньої П.В. на користь ОСОБА_1 коштів на відшкодування шкоди, заподіяної в результаті  неправомірних рішень та дій, згідно ст.. 77 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.. 393,1174 ЦК України, стягнення з Старосалтівської селищної голови Задорожньої П.В. на користь ОСОБА_1 моральної шкоди згідно ст.. 32,56 Конституції України, ст.. 393 ЦК України – задовольнити частково.  

Стягнути з Старосалтівської селищної ради на користь ОСОБА_1 40 000 (сорок  тисяч) гривень матеріального збитку та 5 000 ( п`ять  тисяч) маральної шкоди.  

Стягнути з Старосалтівської селищної ради на користь ОСОБА_1 судові витрати: судовий збір в розмірі 1417 гривень.  

В іншій частині позовних вимог - відмовити.  

Постанова суду може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.  

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом  десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом  десяти днів з дня отримання копії постанови.  

 

Суддя-  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація