Судове рішення #12277416

  Справа №2-9346/2010р.  

Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 24 листопада 2010  року               Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області  

в складі:      головуючого           Процько Я.В.,

з участю секретаря      Костиник О.П.,

та адвоката           ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 від імені якого діє ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про встановлення порядку користування квартирою, -

  В С Т А Н О В И В:  

 ОСОБА_2 від імені якого діє ОСОБА_3 звернувся в суд із позовною заявою до ОСОБА_4 про встановлення порядку користування квартирою, посилаючись на те, що квартира АДРЕСА_1 згідно договору купівлі-продажу квартири від 01.07.2004 року придбана сторонами в шлюбі, є їх спільною власністю та рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 12.07.2010 року вирішено визнати за сторонами право власності на вказану квартиру по Ѕ частині кожному. Зважаючи, що на даний час сторони є чужими людьми, добровільно встановити порядок користування квартирою відповідач відмовляється, тому позивач просить позов задовольнити та виділити йому в користування кімнату площею 13,3 кв.м. з балконом площею 0,5 кв.м., якою він фактично користується, відповідачу виділити кімнату площею 16,9 кв.м., а кухню площею 7,2 кв.м., ванну об’єднану з вбиральнею площею 5,7 кв.м. та коридор площею 11,3 кв.м. залишити в спільному користуванні.

Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримав та з мотивів викладених  у позовній заяві просить його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_4 в судовому засіданні позов не визнала та заперечила проти його задоволення.

Дослідивши та оцінивши зібрані докази по справі, суд встановив наступні обставини:

За договором купівлі-продажу квартири від 01.07.2004 року посвідченого приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу ОСОБА_5 та зареєстрованим в реєстрі за №10, ОСОБА_6 продав, а ОСОБА_2 купив квартиру АДРЕСА_1.  

Рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 12.07.2010 року вирішено визнати за ОСОБА_4 право власності на Ѕ частину та за ОСОБА_2 право власності на Ѕ частину квартири АДРЕСА_1.

Згідно ст. 358 ЦК України, право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є  їхньою спільною частковою власністю.    

Відповідно ст. 370 ЦК України співвласники мають право на виділ в натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду. Виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності, здійснюється у порядку, встановленому статтею 364 цього Кодексу.    

Згідно ст. 372 ЦК України, майно,  що є у  спільній  сумісній  власності,  може  бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними. У  разі поділу майна,  що є у спільній сумісній власності, вважається,  що частки співвласників  у  праві  спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена  або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення. У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється.    

Згідно ст. 383 ЦК України, власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім’ї, інших осіб.    

Згідно ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод в здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.    

Проаналізувавши докази в їх сукупності суд вважає, що в даному випадку права позивача підлягають захисту, шляхом встановлення наступного порядку користування квартирою АДРЕСА_1, виділивши позивачу ОСОБА_2 в користування кімнату площею 13,3 кв.м. з балконом площею 0,5 кв.м., відповідачу ОСОБА_4 виділити кімнату площею 16,9 кв.м., а кухню площею 7,2 кв.м., ванну об’єднану з вбиральнею площею 5,7 кв.м. та коридор площею 11,3 кв.м. залишити в спільному користуванні ОСОБА_2 та ОСОБА_4

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 11 ч.1, 60, 209, 212, 213, 215, 294 ЦПК України, ст.ст. 358, 360, 370, 372, 383, 391 ЦК України, суд, -

  В И Р І Ш И В:  

 Позов задовольнити.

Встановити наступний порядок користування квартирою АДРЕСА_1:

- виділити позивачу ОСОБА_2 в користування кімнату площею 13,3 кв.м. з балконом площею 0,5 кв.м.;

- виділити відповідачу ОСОБА_4 кімнату площею 16,9 кв.м.,

- кухню площею 7,2 кв.м., ванну об’єднану з вбиральнею площею 5,7 кв.м. та коридор площею 11,3 кв.м. залишити в спільному користуванні ОСОБА_2 та ОСОБА_4.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Тернопільської області протягом десяти днів з дня його проголошення через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.  

  Головуючий                                підпис:  

Копія вірна:

Суддя Тернопільського  

міськрайонного суду               Процько Я.В.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація