Судове рішення #12277111

 

Справа № 2-3039/2010 р .  

                                                                    

 

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

 10 листопада 2010 року                                                          Шепетівський міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі:

головуючої – судді Федорової Н.О.,

секретаря – Кузьминчук М.В.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шепетівці справу за позовом ОСОБА_1 до Городнявської сільської ради Шепетівського району Хмельницької області, ОСОБА_2 про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини ,  

в с т а н о в и в:  

Позивачка звернулася до суду з даним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_3, яка проживала в АДРЕСА_2 Хмельницької області. Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку та надвірних будівель, розташованих в с.Червоний Цвіт. Спадкоємцями за заповітом після смерті матері є вона та відповідач ОСОБА_3 Проте, її брат ОСОБА_3 зробив нотаріально посвідчену відмову від прийняття спадщини на її користь, а тому єдиною спадкоємицею за заповітом являється вона. В даний час позивачка вирішила оформити спадщину на себе, але не може цього зробити, оскільки в силу правової необізнаності та від’їзду на заробітки нею було пропущено 6-місячний строк подачі заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори. А тому, просить суд надати їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Позивачка ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримала та суду пояснила, що пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини у зв’язку зі своєю правовою необізнаністю, оскільки вважала, що при наявності заповіту даний строк необмежений. Крім того, причиною пропуску вищезгаданого строку ще й стало те, що вона тривалий проміжок часу перебувала на заробітках у Росії.

Відповідач ОСОБА_3 у судовому засіданні позов визнав та суду пояснив, що являється рідним братом для позивачки, а тому відмовився від прийняття спадщини після смерті матері на її користь.  

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку. Проте, подав до суду письмову заяву, у якій просив справу розглядати без його участі, позовні вимоги визнає.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов підлягаючим задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Як встановлено в суді, позивачка уроджена ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про її народження. З останнього вбачається, що її батьками були ОСОБА_5 та ОСОБА_3.  

15 червня 1973 року позивачка вступила в зареєстрований шлюб з ОСОБА_6 і з того часу почала носити прізвище ОСОБА_1.

21 лютого 2008 року в АДРЕСА_2 померла її мати ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 22.02.2008 року, виданим Городнявською сільською радою Шепетівського району Хмельницької області.

Згідно заповіту від 8 квітня 1997 року, посвідченого секретарем Городнявської сільської ради Шепетівського району, ОСОБА_3, жителька АДРЕСА_2 Хмельницької області, на випадок своєї смерті зробила таке заповітне розпорядження: жилий будинок з надвірними будівлями і все її майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, і взагалі все те, що їй за законом буде належати на день її смерті і на що вона матиме право заповідає ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних долях.

Проте, відповідач ОСОБА_3 від прийняття спадщини після смерті матері відмовився на користь сестри – позивачки ОСОБА_1, що засвідчив нотаріус.

Як вбачається з повідомлення № 737/02-31 від 22.10.2010 року Шепетівської районної державної нотаріальної контори, ОСОБА_1 оформити спадщину після смерті матері ОСОБА_3 не може, оскільки нею пропущений строк, встановлений діючим законодавством, для подачі заяви на прийняття спадщини.

Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги те, що позивачка ОСОБА_1 тривалий проміжок часу перебувала за межами України та не знала, що протягом 6-тимісячного строку потрібно звернутись з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, суд визнає дані причини пропуску вищевказаного строку поважними, а тому вважає можливим визначити їй додатковий термін для подачі заяви про прийняття спадщини.  

А тому,  керуючись ч. 3 ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 212-214   ЦПК України, суд –  

в и р і ш и в:  

        Позов задовольнити. Визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженці АДРЕСА_2 Хмельницької області, жительці АДРЕСА_1,  після смерті матері – ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Червоний Цвіт Шепетівського раойну Хмельницької області – 2 місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Шепетівський міськрайонний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                                                           Суддя:                  

Ў

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація