Судове рішення #12275918

                    Справа № 2-1898/2010 р.  

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  03 грудня 2010 року       Ізюмський міськрайонний суд Харківської області  

  в складі: головуючого судді – Хайкіна В.М.  

при секретарі – Орловій І.С.  

з участю судового розпорядника Акіншиной Л.В.  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізюм справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, про розірвання договору найму   житлового приміщення,-  

  ВСТАНОВИВ:  

  Позивач в серпні 2010 року подав до суду позовну заяву про розірвання договору найму житлового приміщення з ОСОБА_3, посилаючись в заяві, що йому на підставі права власності належить квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_1. Квартира належить позивачу на підставі договору міни від 05.10.2006 року, посвідченого державним нотаріусом Ізюмської державної нотаріальної контори Живолуп І.В., зареєстрованого в реєстрі за № 3-3099. 26.10.2006 року між позивачем та відповідачем був укладений договір найму житлового приміщення на проживання в квартирі за вищевказаною адресою без зазначення строку проживання. На даний час позивач ОСОБА_2 бажає створити сім’ю, прописати в квартиру жінку, але відповідач ОСОБА_3 не бажає добровільно виписуватися з квартири, чим порушує вимоги договору від 26.10.2006 року. Просить суд позов задовольнити.  

  В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі, наполягав на задоволенні позову.  

Відповідач в судове засідання з’явилась, заперечувала проти задоволення позову,   вказавши, що їй взагалі нічого не було відомо про існування договору найму житлового    приміщення, при його складанні вона присутня не була.  

Суд, заслухавши показання сторін, свідків, вивчивши матеріали справи, вважає       встановленими наступні факти та відповідні їм правовідносини.  

26 жовтня 2006 року між позивачем ОСОБА_2 та відповідачем ОСОБА_3 був укладений договір найму житлового приміщення, згідно якого ОСОБА_2 здав в найом ОСОБА_3 квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.5).  

Договір підписано в присутності завідувача юридичного відділу Ізюмського         міськвиконкому, особу сторін встановлено.  

Згідно п.6 вказаного договору, договір може бути розірвано на вимогу однієї із сторін в будь-який час з попереднім повідомленням про це іншої сторони за один місяць.  

Посилання відповідача на те, що вона не знала про існування договору, та не була  присутня при його складанні, спростовується письмовими доказами, а саме самим договором найму житлового приміщення від 26.10.2006 року, в якому міститься підпис відповідача.  

Крім цього, в ході судового розгляду справи, був оглянутий оригінал вищевказаного договору з пред’явленням його відповідачці, яка не заперечувала, що підпис в договорі       належить саме їй.  

Відповідно до акту від 26 липня 2010 року, складеного позивачем ОСОБА_2, останній завчасно, більш ніж за місяць, попередив відповідачку ОСОБА_3, що він бажає розірвати договір найму житлового приміщення, та добровільно запропонував здійснити    виписку з квартири, але ОСОБА_3 відмовилась підписувати та знайомитись з даним    актом, та відмовилась добровільно розривати договір, виписуватись з квартири.  

Даний факт підтверджується поясненнями свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, які були присутні при складанні акту, допитаних в судовому засіданні.  

Згідно ч.3 ст.168 ЖК України, договір найму житлового приміще6ння, укладений як на визначений, так і на невизначений строк, може бути розірвано за вимого наймодавця, якщо жиле приміщення, займане наймачем, необхідне для проживання йому та членам його сім’ї. У цьому випадку власник будинку (квартири) повинен попередити наймача про наступне розірвання договору за три місяці.  

За таких обставин, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.  

  На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,18,209,212,214,215,218 ЦПК України, ст.168 ЖК України суд,-  

  ВИРІШИВ:  

    Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про            розірвання договору найму житлового приміщення – задовольнити.  

  Розірвати договір найму житлового приміщення від 26 жовтня 2006 року, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_3.  

  Зобов’язати ОСОБА_3 зробити виписку з квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1.  

 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду          Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.  

    Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація