Справа № 2 –2576/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 жовтня 2010 р. Вишгородський районний суд Київської області
в складі головуючого – судді Божок С.К.
при секретарі - Грищенко К.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вишгороді Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вишгородської міської ради , Нижчедубечанської сільської ради про визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини
встановив :
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання права на спадщину в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_3
Під час судового розгляду справи до початку розгляду справи по суті позивач змінив предмет позову та просить визначити додатковий строк, достатній для прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_3 Свої вимоги обґрунтовує наступним: після відкриття спадщини за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_3 він є спадкоємцем першої черги за законом. Він не звернувся за оформленням спадщини в шестимісячний строк до Вишгородської районної державної нотаріальної контори, оскільки вважав, що святкові дні не входять до перебігу загального шестимісячного строку прийняття спажщини , тому думав, що подав заяву про прийняття спадщини своєчасно : 19 квітня 2010 р. , тобто через три дні після закінчення строку на подання заяви про прийняття спадщини. Спадщину після смерті матері прийняв, оскільки на день смерті спадкодавця і на даний час проживає у спадковій квартирі, сплачує комунальні послуги, обробляє земельну ділянку. Вважає, що строк прийняття спадщини пропустив з поважних причин.
Під час судового засідання позивач доводи позовної заяви підтримав, просив задовільнити.
У судове засідання представник відповідача – Вишгородської міської ради не з”явився. Про день, час слухання справи повідомлений у встановленому порядку. Надав суду листа щодо розгляду справи за відсутності їх представника.
У судове засідання представник відповідача Нижчедубечанської сільської ради не з”явився. Про день, час слухання справи повідомлений у встановленому порядку. Надав суду листа щодо розгляду справи за відсутності їх представника.
За таких обставин, з урахуванням думки позивача, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представників відповідача на підставі наявних у справі доказів, розглянувши справу у заочному провадженні відповідно до вимог ст.. 224 ЦПК України.
Вислухавши доводи позивача, перевіривши їх письмовими доказами, суд дійшов наступного .
Згідно актового запису за № 222 від 17 жовтня 2009 р. ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1
У відповідності зі ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина за законом. Позивач є спадкоємцем першої черги за законом.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців , який починається з часу відкриття спадщини відповідно до ст. 1220 ЦК України.
Позивач звернулася до Вишгородської районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини 19 квітня 2010 р. , тобто після збігу шестимісячного строку.
Вишгородська районна державна нотаріальна контора відмовила позивачу у видачі Свідоцтва про право на спадщину після померлої 16 .10.2009 р. ОСОБА_3 у зв”язку з відсутністю факту прийняття спадщини. ( а.с. 26 ). Суд вважає, що пропуск позивачем строку прийняття спадщини, а саме три дні є малозначним. Крім того, в перебіг строку прийняття спадщини входять і святкові дні, які саме і припали на закінчення шестимісячного строку прийняття спадщини.
За таких обставинах, суд вважає, що пропущений строк прийняття спадщини є поважним, а тому , в силу ч.3 статті 1272 ЦК України, слід визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини – три місяці з моменту набрання даним рішенням законної сили.
Керуючись ст.ст. 3, 10, 60, 212, 213, 215, 224, 226 ЦПК України , ст.ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, суд
Вирішив :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 – три місяці з моменту набрання даним рішенням законної сили для подання ним заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 до Вишгородської районної державної нотаріальної контори Київської області.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Київської області через Вишгородський районний суд Київської області.
Суддя