Справа № 2-3387/2010
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2010 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі :
головуючого - судді Божок С.К.
при секретарі - Грищенко К.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вишгороді Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Нижчедубечанської сільської ради Вишгородського району про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом
встановив :
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_2 за законом на : – земельну ділянку
розміром 0,25 га , що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 для обслуговування житлового будинку , господарських будівель та споруд , на земельну ділянку розміром 0,3063 га , що знаходиться за адресою с. Нижча Дубечня вул.. Гагаріна, 52 для ведення особистого селянського господарства , на земельні ділянки розміром 0,2174 та 0, 1003 для ведення особистого селянського господарства. На дані земельні ділянки були виготовлені державні акти на право власності на земельну ділянку, але державні акти не зареєстровані у встановленому порядку, у зв”язку зі смертю померлий батько не встиг їх отримати. Проте, зазначені земельні ділянки були передані батьку у власність ще у 2006 р. на підставі рішення Нижчедубечанської сільської ради від 16.03.2006 р. за № 190 і тому входять до складу спадщини.
У судовому засіданні позивач підтримав доводи своєї позовної заяви, та просив задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача - Нижчедубечанської сільської ради в судове засідання не з»явився; про день час слухання справи повідомлений належним чином. Надав суду листа про те, що проти позову не заперечує та просить розглянути справу за відсутності їх представника.
За таких обставин, з урахуванням думки позивача, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів , розглянувши справу в заочному провадженні згідно ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача, перевіривши її доводи доказами, суд дійшов наступного.
Позивач по справі – є сином ОСОБА_2
Згідно актового запису за № 11 від 13.03.2009 р. ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1
У відповідності до ст.1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина за законом .
Спадкоємцем першої черги за законом є позивач , ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Дружина померлого ОСОБА_3 та син померлого ОСОБА_4, які є спадкоємцями першої черги за законом, відмовилася від прийняття спадщини за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 шляхом написання заяви у визначений законом строк до Вишгородської районної державної нотаріальної контори. Заяви про відмову від прийняття спадщини не відкликані.
Інших спадкоємці ні за законом ні за заповітом не має.
Позивач прийняв спадщину за законом після смерті батька, звернувшись у встановлений законом строк із заявою про прийняття спадщини до Вишгородської районної державної нотаріальної контори та оформивши свої спадкові права на частину спадкового майна : житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , земельну ділянку 0,7259 га , яка розташована на території Нижчедубечанської сільської ради Вишгородського району , що належала померлому ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, на земельну ділянку 1,9672 га , яка розташована на території Нижчедубечанської сільської ради Вишгородського району, що належала померлому ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, земельну ділянку 0,6274 га , яка розташована на території Нижчедубечанської сільської ради, що належала померлому ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, грошові внески з відповідними відсотками та компенсаціями.
Дані обставини підтверджується спадковою справою № 617/09 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, копія якої знаходиться в матеріалах справи .
Стаття 1218 ЦК України зазначає, що до складу спадщини входять усі права та обов”язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Стаття 1225 ЦК України встановлює, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до ст.. 125 ЗК України право власності або право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа , що посвідчує право власності або право користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.
Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами.
Відповідно до ст.. 60 ЦПК України кожна сторона зобов”язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.. 61 цього Кодексу.
У судовому засіданні позивач не довів, що ОСОБА_2 за життя отримав право власності на земельну ділянку площею 0, 25 га по АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку , господарських будівель та споруд , на земельну ділянку розміром 0,3063 га по АДРЕСА_1 Вишгородського району для ведення особистого селянського господарства, на земельну ділянку розміром 0,2174 га для ведення особистого селянського господарства та земельну ділянку розміром 0,1003 га для ведення особистого селянського господарства і це право не припинено у зв”язку з його смертю і тому має входити до складу спадщини. Доводи позивача, про те, що померлому ОСОБА_2 зазначені земельні ділянки належали на підставі рішення Нижчедубечанської сільської ради від 16.03.2006 р. за № 190 не заслуговують на увагу, оскільки померлий ОСОБА_2 за життя не отримав Державних актів на право приватної власності на землю , якими посвідчуються право власності на земельні ділянки, та не зареєстрував їх у встановленому порядку. Позов не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 3, 10, 60, 212, 213, 215, 88,224 ЦПК України, статтями 1216, 1218, 1225, 1258, 1261, 1268, 1269 ЦК України, ст.. 125 ЗК України суд
Вирішив:
У задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Київської області через Вишгородський районний суд Київської області.
Суддя