Судове рішення #12275603

     

Справа № 2-2240/2010р.  

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

  29 листопада 2010 року Косівський районний суд, Івано-Франківської області в складі:  

головуючої - судді: Крилюк М.І.,  

секретаря: Пітеляк С.С.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Косів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,  

  встановив:  

  Позивачка звернулась в суд із позовом до відповідача про стягнення аліментів, мотивуючи свої вимоги тим, що перебуваючи з відповідачем у зареєстрованому шлюбі у них народилася дитина: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Відповідач не утримує дитину та не надає матеріальної допомоги на утримання сім"ї. ОСОБА_2 являється приватним підприємцем та отримує достатні доходи, що дає можливість йому утримувати неповнолітню дочку. Просить вирішити питання про стягнення із нього аліментів на утримання неповнолітньої дитини  в розмірі 1000грн.  щомісячно до досягнення нею повноліття.  

Позивачка подала до суду заяву в якій змінила позовні вимоги та просить стягувати з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 500грн. до досягнення нею повноліття, а справу розглянути у її відсутності.  

Відповідач подав до суду заяву в якій просить справу розглянути у його відсутності та згідний сплачувати аліменти в розмірі 300грн. на утримання дочки до досягнення  нею повноліття.  

Суд, вивчивши матеріали справи вважає, що позов слід задоволити частково з наступних підстав.  

Відповідно із ст.180 СК України, батьки зобов"язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.  

З матеріалів справи вбачається, що за час перебування ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в зареєстрованому шлюбі у них народилася дитина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  

Копією свідоцтва про народження дитини стверджується, що її батьком являється ОСОБА_2.  

Згідно довідки виданої виконкомом Рожнівської сільської ради від 09.09.2010р. №1310 вбачається, що дитина повністю знаходиться на утриманні  

матері ОСОБА_1  

Актом обстеження матеріально-побутових умов від 13.09.2010р. №205 стверджується, що  ОСОБА_1     ніде не працює, оскільки знаходиться в декретній відпустці по догляду за дитиною до 6-ти років та не має можливості самостійно утримувати неповнолітню дочку.  

Відповідно до ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.  

А згідно ст.52 ЗУ «Про державний бюджет на 2010р.» прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років з 1 жовтня становить 787грн.  

Долучена до матеріалів справи  довідка ДПІ в Косівському районі від 12.11.2010р. свідчить про те, що ОСОБА_2 являється приватним підприємцем та займаючись підприємницькою діяльністю отримує доходи.  

Таким чином, суд приходить до висновку, що з ОСОБА_2 слід стягувати аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1     в розмірі  500 грн. щомісячно до досягнення нею повноліття.  

На підставі наведеного ст.ст. 180-185 СК України та керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд,-  

вирішив:  

  Позов задоволити частково.  

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя с.Кобаки, Косівського району, Івано-Франківської області аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки АДРЕСА_1 на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1     в розмірі  500 грн. щомісячно до досягнення нею повноліття.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. державного мита та на користь ТУДСА в Івано-Франківській області 120грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.  

Стягнення аліментів слід розпочати з 28.10.2010р.  

Рішення суду вступає в законну силу після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.  

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Івано-Франківського Апеляційного суду через Косівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення – протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

СУДДЯ:  

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація