АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
19 листопада 2010 року м.Ужгород
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі :
головуючої : Готра Т.Ю.,
суддів : Кеміня М.П., Панька В.Ф.,
при секретарі : Янкович К.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_1 на заочне рішення Тячівського районного суду від 14 серпня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про збільшення розміру аліментів на дитину,
в с т а н о в и л а :
Відповідач ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на заочне рішення Тячівського районного суду від 14 серпня 2009 року, яким збільшено розмір аліментів і вирішено стягувати з нього на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 350 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи з набрання рішенням законної сили.
У скарзі просить змінити рішення суду в частині визначення розміру аліментів і ухвалити нове рішення, яким стягнути з нього на користь позивачки аліменти в розмірі 260 грн. на місяць.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з»явився, подав до суду заяву в якій просить розглянути дану справу у його відсутності.
Позивачка ОСОБА_2 апеляційну скаргу не визнала, просила таку відхилити, а рішення суду залишити без змін.
Заслухавши доповідача, пояснення позивачки ОСОБА_2, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, сторони перебували у шлюбі, який розірвано 18 квітня 2007 року. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з позивачкою.
На підставі рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 26.12.2006 року відповідач сплачує позивачці ОСОБА_2 на утримання дитини аліменти у розмірі 200 грн. на місяць.
Відповідно до ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров»я когось із них.
Збільшуючи розмір аліментів з 200 грн. на 350 грн. на місяць до досягнення дитиною повноліття, суд першої інстанції виходив із того, що матеріальне становище позивачки є дуже важким, вона перебуває на біржі праці, додаткових коштів немає, знаходиться на диспансерному обліку і потребує профілактичного лікування, на утриманні якої є донька Ганна, яка також знаходиться на «Д» обліку і потребує постійного лікування та санаторно-курортного лікування.
Посилання апелянта ОСОБА_1 на те, що судом першої інстанції при збільшенні розміру аліментів на дитину не було враховано його матеріальний стан, а саме, що він ніде не працює, єдиним джерелом доходу його сім»ї є городництво та господарство (птиця, кролі) на прибудинковій земельній ділянці, що він від другого шлюбу має на утриманні малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та дружину ОСОБА_5, яка перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку, у зв’язку з чим отримує лише 130 грн. на місяць допомоги, а тому збільшення розміру аліментів до 350 грн. на місяць поставить його сім»ю у край скрутне матеріальне становище, не заслуговують на увагу, оскільки матеріальне становище позивачки та її здоров»я є значно гіршими.
Таким чином, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції у відповідності до ст.308 ЦПК України слід залишити без зміни, а апеляційну скаргу відповідача відхилити, оскільки суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – відхилити.
Заочне рішення Тячівського районного суду від 14 серпня 2009 року – залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена на протязі двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуюча :
Судді :