Судове рішення #12275284

          Справа № 2-588/10 р.                      

 

Р І Ш Е Н Н Я  

      І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

 

26 листопада  2010 р.                                                                           Летичівський районний суд  

Хмельницької області  

в складі : головуючого –    судді  Курнос С.О.  

при секретарі –               Іськовій Т. Л.  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Летичів справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Держгірпромнагляду по Хмельницькій області третя особа на стороні  позивача Відділення  виконавчої дирекції  фонду  соціального страхування  від  нещасних випадків на виробництві та  професійних  захворювань  на  Україні у Летичівському  районі про зобов‘язання  проведення  розслідування  складання  та  затвердження Актів за  формами Н-5 і Н-1    

   

          ВСТАНОВИВ:  

  ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про зобов’язання Управління Держгірпромнагляду по Хмельницькій області створити комісію з розслідування нещасного випадку, який стався з ним 25 жовтня 1973р. в колгоспі ім. Чапаєва с. Шрубків Летичівського району, де він працював плотником і де під час  обрізання  дошки циркулярною пилкою  йому  відрізало на правій  руці  два  пальці, та провести відповідне розслідування і скласти акти про нещасний випадок на виробництві за формами Н-5 та Н-1, посилаючись на те, що того дня  було складено акт №2 про нещасний  випадок на виробництві по формі  Н-1 але він був  неналежно  оформлений. Вказане  підприємство, на якому  отримано  виробничу  травму, ліквідовано без права  правонаступництва, що підтверджується довідкою  державного реєстратора  Летичівської  райдержадміністрації № 1 від 06.02.2009р., і це є перешкодою в належному оформленні вищенаведених актів, які  необхідні для визначення відсотків втрати професійної працездатності    Травматологоофтальмологічною  медико-соціальною  експертною комісією  .

12 серпня 2009р.   Летичівським районним судом  було   винесено  рішення  про встановлення  факту  трудового  каліцтва, що виник в результаті нещасного   випадку  25 жовтня  1973 року із ОСОБА_3 при виконанняі  трудових  обов‘язків.  

Звернувшись  з инесенним рішенням до  Тереторіального  управління  Держпромгірнагляду по  Хмельницькій області  щодо   затвердження  Акту  форми Н-! від  25.10.1973року  оскільки без нього  не може   вирішити  питання   про  йому було відмовлено   і відмова мотивована   необхідністю  звернутися з позовом  до суду.  

В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги і просить задоволити позов.  

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, подавши заяву в якій просить справу розглядати у його відсутність.  

Представники третьої особи  Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у Летичівському районі вважають, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню, при цьому зазначили, що згідно чинного законодавства України саме  відповідач Територіальне  управління Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляд) по Хмельницькій області  повинен створити комісію і провести розслідування даного нещасного випадку,та за його результатами скласти акти про нещасний випадок на виробництві за формами № Н-5 та Н-1, оскільки даний випадок стався з позивачем під час виконання ним службових обов’язків, та потяг за собою тяжкі наслідки, у тому числі інвалідність.  

Заслухавши позивача та представників третьої особи,  дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.  

В судовому засіданні встановлено,що згідно акту розслідування нещасного випадку від 25.10.1973 року ОСОБА_1  25.10.1973року  в 17год.25хв. обрізуючи  дошку на циркулярці скльзнула рука   і обрізала  на правій руці два пальці; згідно листа  Хмельницького обласного  центру  медико-соціальної  експертизи   МР МСЕК не може вирішити  питання  про  визначення  відсотків  втрати   професійної  працездатності без  затвердження   акту ф. Н.! фондом  соціального  страхування  від нещасних  випадків  на виробництві  

  Відповідно до ч.2 п. б Положення про розслідування і облік нещасних випадків на виробництві, затвердженого постановою Президії ВЦСПС від 20.05.1966 року № 15, із змінами та доповненнями від 20.01.1969 року і 24.02.1975 року, розслідування в порядку, передбаченому вказаним Положенням, підлягають нещасні випадки, якщо вони відбулися: поза територією організації під час виконання роботи по завданню організації (на комунікаціях тепло і електромережі, зв’язку, на ремонтних роботах житлового фонду організації і т. д.), а також з робітниками і службовцями, які доставляються на місце роботи і з роботи на транспорті організації.  

Згідно п. п. 40, 42 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1112 від 25 серпня 2004 року спеціальному розслідуванню підлягають нещасні випадки з тяжкими наслідками, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого (за рішенням органів Держнаглядохоронпраці). Віднесення нещасних випадків до таких, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі до нещасних випадків з можливою інвалідністю потерпілого, здійснюється відповідно до Класифікатора розподілу травм за ступенем тяжкості, що затверджується МОЗ. Спеціальне розслідування нещасного випадку проводиться комісією із спеціального розслідування нещасного випадку (далі – спеціальна комісія), що призначається наказом керівника територіального органу держнаглядохоронпраці за місцем знаходженням підприємства або за місцем настання нещасного випадку, якщо він стався з особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, чи внаслідок дорожньо – транспортної пригоди, за погодженням з органами, представники яких входять до її складу.  

Відповідно до ч.2 п 3.1 Наказу МОЗ України від 04.07.2007 року № 370, до тяжких травм відносяться: за характером отриманих ушкоджень нестабільні ушкодження грудних або поперекових хребців; закриті ушкодження спинного мозку.  

Аналізуючи встановлені в судовому засіданні обставини справи, докази, їх юридичну оцінку,  суд приходить до висновку, що є достатньо підстав для визнання вимог доведеними, а тому їх слід задоволити.  

На підставі викладеного, п. п. 40, 42 «Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1112 від 25 серпня 2004 року, Положення про розслідування і облік нещасних випадків на виробництві, затвердженого постановою Президії ВЦСПС 20.05.1966 року № 15, із змінами та доповненнями від 20.01.1969 року і 24.02.1975 року, Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»,  керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 7, 8,10, 15, 158-196, 209, 215, 256 ЦПК України, суд,  

              В И Р І Ш И В :  

  Позов задоволити. Зобов’язати Управління Держгірпромнагляду по Хмельницькій області, місцезнаходження: 29000 м. Хмельницький, вул. Кам’янецька 74, створити комісію з розслідування нещасного випадку, що стався 25 жовтня 1973 року з ОСОБА_3, провести відповідне розслідування та скласти акти про нещасний випадок на виробництві за формами Н-5 і Н-1.  

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга  протягом 10 днів з дня його проголошення.        

  Суддя:      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація