Справа № 2а-70/09
УXВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2009 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Савицького О.А.
при секретарі Цапко В.А.
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа - ОСОБА_2, про визнання незаконною відмову у виділенні земельної ділянки та зобов»язання прийняти рішення про передачу земельної ділянки у приватну власність,
встановив:
Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до Київської міської ради, про визнання незаконною відмову у виділенні йому земельної ділянки по АДРЕСА_1 та зобов»язання прийняти рішення про передачу цієї земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування житлового будинку.
Судом до участі в справі був притягнутий в якості третьої осіби без самостійних вимог ОСОБА_2, оскільки спір стосується його прав та законних інтересів.
В судовому засіданні представник відповідача КМР заявила клопотання про закриття провадження по даній справі у зв‘язку з тим, що даний спір не підлягає розгляду в порядку встановленому КАС України, а повинен розглядатись в порядку визначеному ЦПК України.
Позивач проти закриття провадження по справі заперечив, вважає, що дану справу потрібно розглядати в порядку визначеному КАС України, оскільки оскаржується рішення суб‘єкта владних повноважень, органу місцевого самоврядування.
Представник третьої особи клопотання представника відповідача підтримав.
Відповідно до п.1 ч. 1 cт. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч.2 cт. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ч. 1 cт. 104 КАС України до адміністративного суду мас право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин
Частиною 2 cт. 2 КАС України визначено, щодо адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до cт. 9 Земельного Кодексу України до повноважень Київської і Севастопольської міських рад у галузі земельних відносин на їх території належить: а)розпорядження землями територіальної громади міста, ... в)надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, в порядку передбаченому цим Кодексом, д)припинення права користування земельними ділянками у випадках, передбачених цим Кодексом, ....
Оскільки на теперішній час не проведено розмежування земель державної і комунальної власності, то відповідно до розділу 10 "Перехідні положення" п.12 Земельного Кодексу України, повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель переданих у приватну власність, здійснюють відповідні ради.
Враховуючи викладене, суд вважає, що при прийнятті рішень КМР щодо розпоряджень землями що належать територіальній громаді м. Києва, даний орган діє не як суб»єкт владних повноважень, а є рівноправним суб»єктом земельних відносин, дії якого спрямовані на реалізацію передбаченого законом права розпоряджатись землями територіальної громади від її імені, а тому даний спір не є публічно-правовим і не підлягає розгляду в порядку передбаченому КАС України, у зв»язку з чим суд закриває провадження в справі.
Поряд з тим, керуючись ч.2 cт. 157 КАС України суд вважає за необхідне роз»яснити позивачу, що він мас право звернутись з даним позовом до відповідного загального суду за місцем знаходження спірної земельної ділянки в порядку визначеному ЦПК України.
Враховуючи викладене, керуючись cт.cт. 2, 4, 104, 157, 160, 165, 186 К/ІС України, суд
ухвалив:
Провадження в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа - ОСОБА_2, про визнання незаконною відмову у виділенні земельної ділянки та зобов»язання прийняти рішення про передачу земельної ділянки у приватну власність - закрити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Шевченківського районного суду м. Києва протягом п ‘яти днів з дня винесення ухвали та подання апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.