Судове рішення #1227443
Справа № 2-96 / 07 p

Справа № 2-96 / 07 p.

РІШЕННЯ

  ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

13 квітня 2007 року В.Писарівський районний суд Сумської області в складі:

головуючого - судді  Семенової О.С.,

при секретарі -                                             Пасюга Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. В.Писарівка справу за цивільними позовами ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та ОСОБА_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_1 про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про надання додаткового строку терміном три місяці для прийняття спадщини, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його,батько, ОСОБА_4, після смерті якого відкрилась спадщина, що складається з житлового будинку АДРЕСА_1, земельної частки / паю/ площею 4, 68 га , розташованої на території В-Писарівської селищної ради, майнового паю в ПСП „Дружба", грошових вкладів. Він являється спадкоємцем за заповітом, за умовами якого спадкодавець заповів йому земельну ділянку, майновий пай та ½  частину зазначеного будинку, інше майно заповів сестрі, відповідачці по справі ОСОБА_3. Крім них є спадкоємець за законом, мати позивача, ОСОБА_5..

Але протягом шести місяців він не звернувся до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки не знав порядку та термінів звернення, хоча приймав участі у похованні померлого, розпорядився  його речами, доглядає за будинком, обробляє присадибну земельну ділянку. Тому прохає надати йому додатковий термін три місяці для прийняття спадщини, а причину пропуску встановленого шестимісячного терміну визнати поважною.

ОСОБА_3. звернулася до суду з даною позовною заявою, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер її батько, ОСОБА_4, вона є спадкоємцем за заповітом, а саме на її користь було заповідано грошові вклади , ¼  частина житлового будинку з господарчими спорудами та присадибною земельною ділянкою АДРЕСА_1, інше майно - земельний та майновий паї, 1А частина зазначено будинку заповідана її брату, ОСОБА_1. Крім нього є спадкоємець за законом, її мати ОСОБА_5. Але позивачка не звернулася з заявою про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори протягом шести місяців після смерті батька, так як не знала порядку та строків звернення, постійно проживає у м. Полтава, хоча приймала участь у похованні батька, розпорядилась його майном. Прохає визнати причини пропуску поважними та надати їй додатковий строк три місяці для подання заяви про прийняття спадщини.

Позивач-відповідач ОСОБА_1. у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та дав аналогічні пояснення, позов ОСОБА_3. визнав повністю та пояснив, що не заперечує проти надання їй додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Відповідач-позивач ОСОБА_3. у судовому засіданні визнала позовні вимоги ОСОБА_1. повністю, на своїх позовних вимогах наполягає та дала по справі аналогічні пояснення.

Відповідачка ОСОБА_5. у судовому засіданні заявлені позовні вимоги ОСОБА_1. та ОСОБА_3. визнала повністю та пояснила, що спадщину після смерті чоловіка ОСОБА_4 не приймала, не заперечує проти надання її дітям додаткового строку для прийняття спадщини після смерті батька, так як він залишив на їх користь заповіт.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1в смт. В-Писарівка, що підтверджено свідоцтвом про його смерть / а.с.6/. Після смерті спадкодавця відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 4, 68 га., розташовану на території В-Писарівської селищної ради / а.с.7-8/, майновий пай в ПСП „Дружба" / а.с.9/, житловий будинок з господарчими спорудами АДРЕСА_1

/а.с.20/, грошові вклади в Ощадбанку № 2836 смт. В-Писарівка /31, 32/. Позивачі є спадкоємцями за заповітом, який був 18 лютого 2005 року посвідчений у нотаріальному порядку, реєстр № 244, за умовами якого ОСОБА_4. заповів ОСОБА_1земельну ділянку / пай/ , майновий пай, ½  частину зазначено домоволодіння з присадибною ділянкою, а ОСОБА_3.-грошові вклади та іншу частину домоволодіння з присадибною ділянкою / а.с.10/. Позивачі розпорядились майном померлого, провели його поховання, але протягом встановленого законом шестимісячного терміну не звернулися з заявою до державної нотаріальної контори, так як не знали порядку. Суд дійшов висновку, що вони мали поважну причину пропуску встановленого законом терміну.

Згідно ст. 1272 ЦК України, спадкоємець, який протягом 6-ти місяців не подавав заяву про прийняття спадщини вважається таким, що не прийняв її. Проте ч.З ст. 1272 ЦК України передбачає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст. 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 60,  212, 213, 215 ЦПК України, суд -

Вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Надати ОСОБА_1 додатковий строк три місяці для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1в смт. В-Писарівка Сумської області.

Позовні вимоги ОСОБА_3 задовольнити повністю.

Надати ОСОБА_3 додатковий строк три місяці для подання нею заяви для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1в смт. В-Писарівка Сумської області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10- ти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Сумської області через В-Писарівський районний суд .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація