Судове рішення #12272064

                                                                                                        Справа № 2-1516/2010 р.

                                  

 ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

  30 листопада 2010 року  Новопсковський районний суд Луганської області

у складі головуючого судді                          Д.С. Тарасова

при секретарі                                                              В.В. Півоваровій

за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Новопсков цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,  

 ВСТАНОВИВ:

             Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача,  в якому просить стягнути з останнього  на свою  користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі  1/3 частки від заробітку (доходу) щомісячно до повноліття дітей.

           В судовому засіданні позивач наполягала на позовних вимогах, підтримала обставини, викладені в позовні заяві, просила позов задовольнити в повному обсязі. Не заперечує проти розгляду справи у відсутності відповідача.

         Відповідач у судове засідання не з"явився, про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, причину неявки   суду не повідомив.  

         Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

         Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

         Судом встановлено, що сторони перебували у фактичних шлюбних відносинах. Мають неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.  

       Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_5, серія НОМЕР_1 виданого відділом РАЦСу Новопсковського РУЮ від 05.07.2005 року, в графі "батько" зазначений відповідач- ОСОБА_1  Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_4, серія НОМЕР_2 виданого відділом РАЦСу Новопсковського РУЮ від 20.10.2006 року, в графі "батько" зазначений відповідач- ОСОБА_1

        Суд встановив, що неповнолітні діти проживають з позивачем та повністю знаходяться на її утриманні. Позивач на даний час не працює, тому їй важко самій утримувати дітей. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на  утримання дітей не надає.  

         Договору про добровільну сплату  аліментів на утримання дітей між позивачем та відповідачем не укладено.  

         Відповідно до ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Статтєю 181 ч.3 Сімейного Кодексу України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька (матері) або у твердій грошовій сумі. З урахуванням вимог позивача, яка просить стягнути аліменти на утримання дітей у частці від заробітку (доходу), керуючись ст.182,183 СК України суд вважає, що заявлені вимоги  про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей підлягають  задоволенню в повному обсязі.      

         При визначенні розміру аліментів суд врахував, що відповідач фізично здоровий, інших неповнолітніх дітей на його утриманні немає, офіційно не працює, але доход має- працює в РФ по найму, тому взмозі сплачувати аліменти на  утримання неповнолітніх дітей, в зазначеному позивачем розмірі.

          Згідно ст. 88  ЦПК України з відповідача підлягає стягненню держмито та витрати, пов"язані з інформаційно-технічним забезпеченням розгляду цивільної справи, так як позов задоволено повністю.

          Відповідно до ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення суду про стягнення аліментів на користь малолітньої дитини у межах сплати платежу за один місяць.

          На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 367, 224-226 ЦПК України , ст.ст.  180-184 Сімейного Кодексу  України, суд

 ВИРІШИВ :

           Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, задовольнити повністю.  

          Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 аліменти на  користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 на утримання неповнолітніх дітей - - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі  1/3 частки від заробітку (доходу) щомісячно  від 26.10. 2010 року до повноліття дітей.

         Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави   мито в розмірі 51            ( п"ятдесят одна) грн. та судові витрати, пов"язані з інформаційно - технічним забезпеченням розгляду цивільної справи у Новопсковському районному суді Луганської області у розмірі 120 ( сто двадцять) грн. на рахунок управління Державного казначейства України для перерахування до спеціального фонду Державного бюджету по КЕКД 22050000 "Оплата витрат  з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у судах",  розрахунковий рахунок: 31210259700223 в УДК в Луганській області, код 24046685, МФО 804013.

          Відповідно до ст.367 ЦПК України  допустити негайне виконання рішення суду про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей у межах сплати платежу за один місяць.

      Копію заочного рішення надіслати відповідачу ОСОБА_2 не пізніше трьох днів з дня його проголошення.

      Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

      У разі залишення  заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в  загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватись з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

          Заочне рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області.

         Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

         Апеляційну скаргу на заочне рішення суду може бути подано апеляційному суду Луганської області через Новопсковський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

                                                           Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація