2-а-1627/2010
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2010 року Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
в складі головуючого судді Партоліної І.П.
при секретарі Довгій С.В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Новоархангельськ адміністративний позов кандидата на посаду Новоархангельського селищного голови ОСОБА_1 до Новоархангельської селищної виборчої комісії про визнання незаконними дій (бездіяльності) комісії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась з позовом до відповідача з вимогою визнати незаконними дії щодо підрахунку голосів кандидатів на посаду Новоархангельського селищного голови та про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів Новоархангельського селищного голови на виборах 31.10.2010 року внаслідок отримання нею протоколу про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів Новоархангельського селищного голови без дати, без часу та кількості примірників.
Внаслідок відомих їй цілого ряду порушень під час виборів селищного голови, вважає, що допускались грубі помилки під час підрахунку голосів виборців, встановлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.
При уточненні позовних вимог позивач пояснила, що вищезазначений протокол був нею отриманий 02.11.2010 року о 15.30 годині в присутності голови, заступника та секретаря комісії.Протокол був не датований і печатка була проставлена у неналежному місці.
Представник відповідача Тимошенко Н.А. позовні вимоги не визнала, заперечувала отримання примірника протоколу, який має юридичну силу позивачем.
Як встановлено під час попереднього судового засідання незаконні дії відповідача позивач пов'язує із датою отримання протоколу і як наслідок стверджує про ці незаконні дії комісії.
Відповідно до ч.5 ст.85 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” від 10.07.2010 року з послідуючими змінами рішення, дії чи бездіяльність територіальної виборчої комісії, її члена може бути оскаржено до територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, або до суду.
Оскільки позивач є суб'єктом виборчого процесу то відповідно до ст.85 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” від 10.07.2010 року з послідуючими змінами може звернутися до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Частиною 8 ст.86 Закону передбачено, що строки судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються виборчого процесу, встановлюються Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно ч.6 ст.172 КАС України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Статтею 179 КАС України визначено особливості обчислення строків у справах, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, та наслідки їх порушення, а саме на обчислення строків, встановлених статтями 172-177 цього кодексу, не поширюються правила частин другої-десятої статті 103 цього Кодексу.
Строки, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, обчислюються календарними днями і годинами. Останнім днем строку, який має закінчитися з настанням певної події, є день, що передує дню вказаної події
Відповідно до ч.5 ст. 179 КАС України днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено.Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Датою звернення до суду є 17.11.2010 року згідно вхідного штампу на примірнику позовної заяви, а порушення позивачем були виявлені 02.11.2010 року, то за таких обставин за наслідкамипідготовчого провадження адміністративний позов позивача підлягає залишенню без розгляду, оскільки він поданий після закінчення строків звернення до суду, визначених Кодексом адміністративного судочинства України.
Аналогічні роз'яснення викладені у п.8 Постанови Пленуму Вищого Адміністративного Суду України № 2 від 02.04.2007 року “Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму” де зазначено, щоу разі пропущення строку звернення до суду позовні заяви у спорах, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, залишаються судами без розгляду на будь-якій стадії проходження справи в суді: відкриття провадження, попереднього та судового розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.85, 86 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, п.8 Постанови Пленуму Вищого Адміністративного Суду України № 2 від 02.04.2007 року “Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму”, ст.ст.111, 121 172, 177, 158-163 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву кандидата на посаду Новоархангельського селищного голови ОСОБА_1 до Новоархангельської селищної виборчої комісії про визнання незаконними дій (бездіяльності) комісії залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Новоархангельський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги у дводенний строк з дня проголошення.
Суддя: