Справа № 2-2126/ 2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2010 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Божок С.К.
при секретарі – Грищенко К.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вишгороді Київської області цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Всеукраїнського Акціонерного Банку до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором
встановив :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості за договором кредиту, посилаючись на те, що 28 січня 2008 р. між сторонами був укладений кредитний договір № 124/10. Згідно даного Договору позивач надав відповідачу споживчий кредит - грошові кошти у сумі 16800 грн. зі сплатою 24 процентів за користування ним та строком повернення кредиту до 28.03.2011.
Боржник порушив свої зобов”язання щодо щомісячного повернення частини кредитних коштів, сплати процентів за користування кредитом, плати за обслуговування кредиту, які передбачені п. 3.3.3. Кредитного договору.
Станом на 07.04.2010 р. загальна сума заборгованості за кредитним договором становить 26 310 грн. 30 коп..
У судовому засіданні представник позивача доводи позовної заяви підтримав та додав, що відповідно до вимог ст. ст.. 525, 526 ЦК України зобов”язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору . Відповідач не виконав свої зобов”язання за кредитним договором. Просив задовільнити позов : стягнути з відповідача заборгованість за договором у розмірі 26310 грн. 30 коп. та судові витрати.
Відповідач в судове засідання не з”явився. Про день, час слухання справи повідомлений у встановленому порядку. Причини неявки суду невідомі. Заперечень ( пояснень ) щодо заявлених позовних вимог від відповідача на адресу суду не надходило.
За таких обставин , з урахуванням думки представника позивача, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів, розглянувши справу у заочному провадженні відповідно до вимог ст.. 224 ЦПК України.
Вислухавши доводи представника позивача , перевіривши їх письмовими доказами , суд дійшов висновку про наступне.
Судом встановлено, що 28 січня 2008 р. між Відкритим акціонерним товариством Всеукраїнським Акціонерним банком , правонаступником прав та обов”язків якого є Публічне акціонерне товариство Всеукраїнський Акціонерний Банк, та відповідачем був укладений кредитний договір № 124/10. Згідно даного договору позивач надав відповідачу споживчий кредит - грошові кошти у сумі 16800 грн. зі сплатою 24 процентів за користування ним та строком повернення кредиту до 28.03.2011.
Позивач свої зобов”язання виконав шляхом надання відповідачу кредиту у розмірі 16800 грн.
Відповідач свої зобов”язання належним чином не виконав : станом на 07.04.2010 р. заборгованість за кредитним договором становить 26 310 грн. 30 коп. , з них :
16 026 грн. 67 коп. – загальна сума заборгованості по кредиту;
7 800 грн. 32 коп. - відсотки за користування кредитом;
2 483,31 грн. – плата за пропуск платежів.
Стаття 629 ЦК України зазначає, що договір є обов»язковим для виконання сторонами.
Статті 525-526 ЦК У країни встановлюють, що зобов»язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору. Одностороння відмова від зобов»язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Стаття 1054 ЦК України зазначає, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа ( кредитодавець) зобов»язується надати грошові кошти ( кредит ) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов»язується повернути кредит та сплатити проценти.
Суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню, оскільки відсоткова ставка по кредиту в розмірі 24 % річних були встановлені за домовленістю сторін, Кредитний договір укладений у письмовій формі, підписаний як позивачем так і відповідачем; відповідач не вимагав від позивача зменшення відсоткової ставки по кредиту, не ставив питання про розірвання Кредитного договору чи визнання його недійсним.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу.
Відповідно до вищезазначеної статті в судовому засіданні доведено неналежне виконання відповідачем умов Кредитного договору щодо плати за користування кредитом, відповідач має заборгованість з платежів по кредитному договору .
Суду не доведено, про наявність вини третіх осіб, діяльністю яких позивачу заподіяна шкода, не встановлена вона і судом.
Позивач просить стягнути понесені ним документально підтверджені судові витрати : судовий збір у розмірі 263 грн.10 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду у розмірі 120 грн., витрати за оголошення у пресі у розмірі 150 грн. Позовні вимоги в цій частині відповідно до ст.. 88 ЦПК України підлягають задоволенню. Суду не доведено , що відповідач має пільги щодо сплати судового збору; не встановлені вони і судом.
Керуючись ст. 3, 10, 60, 212, 213, 215, 88 , 224, 226 ЦПК України, ст.ст. 525, 526, 625, 1054 ЦК України , суд
Вирішив :
Позовні вимоги задовільнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства Всеукраїнського Акціонерного Банку заборгованість за кредитним договором у розмірі 26 310 грн. 30 коп. та судові витрати : судовий збір у розмірі 263 грн. 10 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн., витрати за оголошення у пресі у розмірі 150 грн. а всього стягнути 26 843 (двадцять шість тисяч вісімсот сорок три ) грн. 40 коп.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Київської області через Вишгородський районний суд Київської області.
Суддя