Судове рішення #12271661

Справа № 2-о-169 / 2010 р.                 


Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

2 листопада 2010 року                                                                 Шепетівський міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі:

головуючої – судді Федорової Н.О.

секретаря – Кузьминчук М.В.

народних засідателів – Панчука Л.Ф., Левчук Л.А.

з участю прокурора – Гончарука В.В.

головного лікаря – Бурячківського В.В.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шепетівці цивільну справу за заявою головного лікаря Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 2 с. Городище Шепетівського району Хмельницької області, заінтересована особа – ОСОБА_2, про примусову госпіталізацію ОСОБА_3,

в с т а н о в и в:  

Головний лікар Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 2 с. Городище Шепетівського району Хмельницької області звернувся до суду з заявою про примусову госпіталізацію хворого ОСОБА_2, посилаючись на те, що останній був госпіталізований в Облпсихлікарню № 2 с.Городище 28.10.2010 року о 19 год. 35 хв. у супроводі медпрацівника швидкої допомоги, брата та співробітників органів міліції. Підставою для госпіталізації стали відомості про те, що хворий збуджений, не спить, погрожує рідним та сусідам, іде з дому, пристає до односельців. На підставі цього, ОСОБА_2 був оглянутий лікарем-психіатром Мена Е.К. у приймальному відділенні 28.10.2010 року о 19 год. 35 хв., яка зробила висновок про необхідність його госпіталізації. Крім цього, ОСОБА_2 29.10.2010 року був оглянутий комісією лікарів-психіатрів Хмельницької облпсихлікарні № 2 с. Городище, яка підтвердила обґрунтованість рішення про його госпіталізацію і прийшла до висновку про невідкладну госпіталізацію хворого та лікування в умовах стаціонару облпсихлікарні № 2 с. Городище. Згода ОСОБА_2 на госпіталізацію відсутня. Але, оскільки останній потребує подальшого лікування,  просив винести рішення про його примусову госпіталізацію.

В судовому засіданні головний лікар Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 2        с. Городище Шепетівського району Бурячківського В.В. підтримав заявлені вимоги, ствердивши обставини викладені у поданій до суду заяві.

Особа, щодо якої ставиться питання про примусову госпіталізацію – ОСОБА_2 заяву не визнав.

Заінтересована особа ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, проте подав до суду письмову заяву, у якій просив справу розглядати без його участі, на примусову госпіталізацію брата ОСОБА_2 згідний.  

Заслухавши пояснення представника медичного закладу, особу, щодо якої ставиться питання про примусову госпіталізацію ОСОБА_2, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву підлягаючою задоволенню з наступних підстав.  

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про психіатричну допомогу» особа, яка страждає на психічний розлад, може бути госпіталізована до психіатричного закладу без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника, якщо її обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах, та при встановлені в особи тяжкого психічного розладу внаслідок чого вона: вчиняє або виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, або неспроможна самостійно задовольнити свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.

Як встановлено в суді, ОСОБА_3 хворіє психічно з 1971 року. Захворювання почалось, коли останній став чути сторонні голоси, висловлював маячні ідеї відношення, переслідування. Лікувався в ХОПЛ № 2 багаторазово. Останній раз виписаний з ХОПЛ № 2 два місяці тому. Інвалід другої групи. Вдома підтримуючого лікування не отримував, останні два тижні погано спить, чує сторонні голоси, погрожував брату та сусідам. Ложив сокиру біля ліжка. На момент огляду ОСОБА_2 доступний формальному контакту. На запитання відповідає грубо, неохоче, дратівливо. В часі орієнтований грубо. Висловлює маячні ідеї відношення зі сторони сусідів та брата. Мислення і мова розірванні. Настрій знижений, насторожений, тривожний. Критика до свого стану відсутня.    

Наявність наведених психічних розладів дали підстави комісії зробити висновок, що ОСОБА_2 страждає шизофренією параноїдною формою. Безперервний тип перебігу.  

Дані обставини в судовому засіданні підтвердив головний лікар Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 2 с. Городище ОСОБА_1, стверджуючи, що стан хворого ОСОБА_2 обумовлює його небезпеку для себе та оточуючих.  

Прокурор Гончарук В.В. заяву підтримав, проти примусової госпіталізації ОСОБА_2 в обласній психіатричній лікарні № 2 не заперечив.  

Оцінюючи дослідженні в судовому засіданні докази, суд знаходить достатньо підстав для задоволення заяви головного лікаря Хмельницької обласної лікарні № 2 с. Городище Шепетівського району Хмельницької області про примусову госпіталізацію ОСОБА_3 у психіатричному стаціонарі, оскільки останній вчиняє дії, що являють собою безпосередню небезпеку для нього та оточуючих.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 14 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст. ст. 10, 11, 60, 212-215, 279-282 ЦПК України, суд –    

в и р і ш и в:  

Заяву задовольнити.

Госпіталізувати в примусовому порядку до психіатричного закладу – Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 2 с. Городище Шепетівського району Хмельницької області – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя с.Заморочення Шепетівського району Хмельницької області.

 Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Шепетівський міськрайонний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                                 Суддя:      

            Народні засідателі:      

Ў  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація