АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
12 листопада 2010 року м.Ужгород
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі :
головуючої : Готра Т.Ю.,
суддів : Панька В.Ф., Леска В.В.,
при секретарі : Коновчук Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Свалявського районного суду від 30 вересня 2010 року по матеріалам справи за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Полянської сільської ради, 3-ї особи КП Свалявське РБТІ про визнання права власності на домоволодіння,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу на ухвалу Свалявського районного суду від 30 вересня 2010 року, якою у відкритті провадження в справі за її позовом до виконавчого комітету Полянської сільської ради, 3-ї особи КП Свалявське РБТІ про визнання права власності на домоволодіння – відмовлено.
У скарзі просить скасувати зазначену ухвалу, як незаконну, і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Сторони у судове засідання не з»явилися, хоча про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, а тому їх неявка згідно ч.2 ст.305 ЦПК України не перешкоджає розглядові справи.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Так, відповідно до ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі з підстав, передбачених даною нормою закону.
Однак, відмовляючи у відкритті провадження в даній справі суд першої інстанції не вказав, з яких саме підстав він відмовив у відкритті провадження у справі.
Зазначена обставина відповідно до п.3 ч.1 ЦПК України є підставою для скасування ухвали суду першої інстанції з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції, оскільки останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Керуючись ст.ст. 307, 313, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Ухвалу Свалявського районного суду від 30 вересня 2010 року – скасувати, а питання передати на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена на протязі двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуюча :
Судді :