Справа № 2- 3976 / 10
Категорія № 43
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.10.2010 р. Нахімовський районний суд м. Севастополя в складі :
головуючого судді Єзерського П.О.
при секретарі Тишенко М.М., Бурмистрової В.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання такими, що втратили право користування жилим приміщенням,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 просить визнати відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 такими, що втратили право користування жилим приміщенням в будинку АДРЕСА_1, на підставах ст. 405 ч. 2 ЦК України, оскільки вони не проживають в будинку більше 1 року без поважних причин.
ОСОБА_2, яка діяла в інтересах дочки ОСОБА_3, позов визнала, не заперечувала що не проживають в будинку з листопада 2008 р., оскільки добровільно виїхали із спірного жилого приміщенні і проживали весь цей час за іншою адресою - АДРЕСА_2. Перешкод в проживанні позивач їм не чинив.
З матеріалів справи вбачається, що правовідносини сторін регулюються нормами глави 32 «Право користування чужим майном» ЦК України.
Судом встановлено, що власниками будинку АДРЕСА_1, є ОСОБА_1 Позивач отримав цей будинок 10.03.2000 р. на підставі договору дарування. В зв’язку зі вступом в шлюб з ОСОБА_2, його дружина та її дитина від першого шлюбу - відповідачка по справі - ОСОБА_3, яку він згодом усиновив, були зареєстровані та поселилися в спірному будинку на правах члена сім'ї.
Згідно ч. 2 ст. 405 ЦК України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлене угодою між ним і власником житла або законом.
Як встановив суд, з листопада 2008 р. відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3, на спірній житлоплощі не проживають, перешкод з боку позивача їм не чинилося, витрати по оплаті за комунальні послуги не несли.
Викладене підтверджується матеріалами справи та не заперечувалося відповідачкою.
Обговорюючи причини відсутності відповідачів у вказаному будинку більше 1 року, суд визнав їх неповажними.
При таких обставинах, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача.
На підставі ч. 2 ст. 405 ЦК України, керуючись ст. 10, 11, 60, 209, 212- 215 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
ОСОБА_2, ОСОБА_3, визнати таким, що втратили право на користування житловою площею в будинку АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Севастополя, через Нахімовський райсуд м. Севастополя. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Нахімовського районного
суду міста Севастополя Єзерський П.О.