Судове рішення #12271382

     

                справа №2-5842/10  

                категорія 22  

  ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  22 листопада 2010 року  Нахімовський районний суд м. Севастополя в складі:  

головуючого судді – Лемешко А.С.,  

при секретарі  - Пус М.Ю.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди, заподіяної внаслідок злочину,  

                  ВСТАНОВИВ:  

    Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної події, вказуючи, що внаслідок ДТП, що трапилася 02.04.2009 року з вини відповідача внаслідок порушення ним правил дорожнього руху, їм були спричинені тяжкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження. Просять стягнути в рахунок відшкодування моральної шкоди: на користь ОСОБА_1 – 50000 гривень, на користь ОСОБА_2 – 25000 гривень.  

  Представник позивачів – ОСОБА_4 у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, посилюючись на обставини, що викладені у позові. Проти розгляду справи в порядку заочного провадження не заперечував. Просить суд стягнути з відповідача в рахунок відшкодування моральної шкоди на користь ОСОБА_1 – 50000 гривень, на користь ОСОБА_2 – 25000 гривень.  

  Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, поважних причин неявки суду не надав. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача, повідомленого про час та місце розгляду справи належним чином та постановити заочне рішення в порядку ст.169,224 ЦПК України.  

  Суд, вислухавши представника позивачів, вивчивши матеріали справи, вважає позовні вимоги обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню частково з наступних підстав.  

  Судом встановлено, що 02 квітня 2009 року біля 17-30 годин, водій ОСОБА_3, керуючи автомобілем «ГАЗ-31029» р.н. НОМЕР_1, по автодорозі Севастополь-Інкерман з боку «Ялтинськогот кольця» у напрямку до міста Інкерман на 10 км.+300 м., в порушення вимог п.п.1.5,10.1,10.4 ПДР України, перед здійсненням повороту наліво, не переконався у безпечності маневру, не уступив дорогу автомобілю «ОПЕЛЬ КАДЕТ» р.н. НОМЕР_2, під керуванням водія ОСОБА_2 внаслідок чого здійснив з ним зіткнення.  

  За фактом даної дорожньо-транспортної події, враховуючи, що водій та пасажир автомобіля «ОПЕЛЬ КАДЕТ» р.н. НОМЕР_2 отримали тяжкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження, за ознаками ч.2 ст.286 КК України була порушена кримінальна справа відносно ОСОБА_3. В ході досудового слідства ОСОБА_3 свою вину у скоєнні злочину визнав в повному обсязі, у скоєному розкаявся.  

  Вироком Балаклавського районного суду м. Севастополя від 01 червня 2010 року  

ОСОБА_3 був визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 286 КК України та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на чотири роки з позбавленням права керування транспортними засобами строком на два роки. При цьому цивільні позови потерпілих ОСОБА_1 та ОСОБА_2 були залишені без розгляду.  

  Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, суд виходив з того, що жодний доказ не має для суду заздалегідь встановленої чинності. Суд оцінює докази, виходячи із свого внутрішнього переконання, яке засновано на всесторонньому, повному, обьєктивному та безпосередньому вивченні доказів, що є в матеріалах справи.  

  Згідно зі ст. 207 ЦПК України особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.  

  Вирішуючи питання про стягнення моральної шкоди, суд виходить з вимог ч.2 п.1 ст. 1167 ЦК України, відповідно до якого моральна шкода, відшкодовується незалежно від вини фізичної особи, яка її завдала якщо шкоди завдано каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи внаслідок дії джерела підвищеної безпеки.  

  Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди водію автомобіля «ОПЕЛЬ КАДЕТ» р.н. НОМЕР_2 ОСОБА_2 були причинені середньої тяжкості тілесні ушкодження, пасажиру цього автомобіля – ОСОБА_1 – причинені тяжкі тілесні ушкодження.  

 

      Позивачі висувають вимоги про відшкодування моральної шкоди в розмірі 50000 гривень на користь ОСОБА_1, 25000 гривень на користь ОСОБА_2, посилаючись на те, що внаслідок аварії вони отримали психологічний стрес та шок, злякавшись за своє життя, і був порушений їх звичний життєвий устрій, оскільки власник автомобіля не має можливості використовувати свій транспортний засіб   .  

  У суду не викликає сумнівів стосовно того, що самим фактом дорожньо-транспортної події, учасником якого стали позивачі, порушений їх звичний уклад життя, та їм була причинена моральна шкода, враховуючи, що в момент зіткнення автомобілів вони злякалися за своє життя, отримавши сильний емоційний шок та пошатнувся їх психічний стан, вони опинилися у лікарні, проходили курс лікування.  

  Суд приймає таке обґрунтування моральної шкоди, однак приходить до висновку, що сума необґрунтовано завищена, враховуючи також, що на утриманні відповідача знаходяться двоє неповнолітніх дітей, дружина та батьки, тому вважає можливим стягнути з відповідача в рахунок відшкодування моральної шкоди на користь ОСОБА_1 – 30000 гривень, на користь ОСОБА_2 – 20000 гривень.  

  На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,30,60,64,88,212-215,224 ЦПК України, ст.ст. 23,1167 ЦК України, суд  

                ВИРІШИВ:  

    Позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2 – задовольнити частково.  

  Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування моральної шкоди – 30000 гривень.  

  Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 в рахунок відшкодування моральної шкоди – 20000 гривень.  

  В решті позовних вимог – відмовити.  

  Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави судовий збір в розмірі 17 гривень та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 гривень.  

  Рішення може бути переглянуто відповідачем за письмовою заявою, поданою протягом 10-ти діб з дня отримання копії рішення.  

  Рішення може бути оскаржено позивачами до Апеляційного суду м. Севастополя через суд першої інстанції шляхом подачі у 10-ти денний строк з моменту проголошення рішення апеляційної скарги.  

    Головуючий - суддя:             /підпис/  

  Згідно з оригіналом:    

Суддя Нахімовського районного  

суду  м. Севастополя           А.С. Лемешко  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація