Судове рішення #12269336

 Справа № 2-53/10

 

УХВАЛА  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

  04 червня 2010 року       Березівський районний суд Одеської області                в складі:   головуючого судді – Прібилова В.М.,

за участю секретаря – Тимчука Д.О.,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Березівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про розподіл майна подружжя та зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про визнання шлюбу недійсним та виселення із житлового приміщення,        

В С Т А Н О В И В  

ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_5 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_4 в якому просили розділити квартиру в рівних долях ОСОБА_1 та ОСОБА_6, яка розташована в АДРЕСА_1. ОСОБА_4 звернулася до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_1 в якому просила визнати недійсним між нею та ОСОБА_1 шлюб зареєстрований 11 жовтня 1997 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Суворовської райдержадміністрації виконкому Одеської міськради народних депутатів, актовий запис № 907 та виселити відповідача ОСОБА_1 з АДРЕСА_2.

У судовому засіданні представник відповідачки – позивачки по зустрічному позову заявив клопотання про проведення судово-психіатричної експертизи стану здоров'я ОСОБА_1 на момент укладання шлюбу з ОСОБА_4, тобто станом на 11 жовтня 1997 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 144 ЦПК України, експертиза призначається ухвалою суду, де зазначаються: підстави та строк для проведення експертизи; з яких питань потрібні висновки експертів, ім'я експертів або найменування експертної установи, експертам якої доручається проведення експертизи; об'єкти, які мають бути досліджені; перелік матеріалів, що передаються для дослідження, а також попередження про відповідальність експерта за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.  

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 145 ЦПК України, призначення експертизи є обов'язковим у разі клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи є обов'язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

 Керуючись п. 5 ст. 130, ст. ст. 143, 144, п. 5 ст. 202 ЦПК України, суд -

 

            УХВАЛИВ  

 

 Призначити у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про розподіл майна подружжя та зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про визнання шлюбу недійсним та виселення із житлового приміщення – судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити питання:  

1.   Чи знаходився ОСОБА_1, на момент укладання шлюбу з ОСОБА_4, тобто станом на 11 жовтня 1997 року, в стані психіатричного захворювання?

2.   Чи міг ОСОБА_7 віддавати звіт своїм діям станом на 11 жовтня 1997 року?

 Виконання експертизи доручити Одеській обласній клінічній психіатричній лікарні № 1.

 Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, ст. 385 КК України за відмову від дачі висновку та завідомо неправдивого висновку.

 За першою вимогою експертів, на їх адресу буде надана медична документація відносно ОСОБА_1, яка зберігається в архіві Одеської обласної клінічної психіатричної лікарні № 1

Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_4, роз'яснити сторонам положення ст. 146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

 

Провадження по даній цивільній справі зупинити на час проведення експертизи.

 

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її винесення до апеляційного суду Одеської області через Березівський районний суд Одеської області.

                

Суддя             В.М. Прібилов  

      

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація