с права № 2-974/10р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2010 року Сколівський районний суд Львівської області у складі :
головуючого - судді Гуменної Н.М.
при секретарі - Трембач М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сколе Львівської області в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
Позивач звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей: дочок ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Свої позовні вимоги мотивує тим, що від шлюбу, в якому вона перебуває з відповідачем, в них народилось двоє дітей, які на даний час є малолітніми. Відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги, ухиляється від утримання та виховання дітей. Як батько, він зобов’язаний утримувати дітей до досягнення ними повноліття, а тому, просить суд стягнути з ОСОБА_2 в її користь аліменти на утримання дочок в розмірі по 300 грн., щомісячно і до досягнення ними повноліття.
В судовому засіданні позивачка дала пояснення аналогічні наведеним та уточнила позовні вимоги просить стягувати з відповідача аліменті в розмірі 500 грн. Просить позов з уточненими позовними вимогами задоволити.
Відповідач в судовому засіданні позов з уточненими позовними вимогами визнав та погоджується сплачувати аліменти на утримання дітей у розмірі вказаному позивачкою.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до копії свідоцтва про народження: батьками ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_6 народження та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 записані: ОСОБА_2 та ОСОБА_1
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Частиною 1 ст.184 Сімейного кодексу України передбачено що, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Виходячи з вищенаведеного та, враховуючи те, що відповідач не виконує передбачений законом обов’язок по утриманню дітей, суд вважає позов обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, а тому з відповідача слід стягувати аліменти на утримання дочок ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в розмірі 500 грн. щомісячно і до досягнення ними повноліття.
Керуючись ст.ст.10-12,60,62,88,213,215,218 ЦПК України, ч.1п.1ст.367 ЦПК України, ст. ст.180,182,184 Сімейного кодексу України суд,
в и р і ш и в :
Позов задоволити. Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 500 грн., щомісячно починаючи з 23.09.2010 року і до досягнення ними повноліття, з подальшою індексацією грошової суми відповідно до чинного законодавства.
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито в дохід держави у розмірі 51 /п’ятдесят одна / грн. та 120 /сто двадцять/ грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду у частині стягнення платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Н. Гуменна