Справа Ns 10-945 Категорія ст. 125 ч. 2 КК
Головуючий в 1 інстанції Скорих С. А
Доповідач Грушицький А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2007 року колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Херсонської області в складі
головуючого судді Червоненко В.Я.,
суддів Черствої Є.О., Грушицького А., особи щодо якої подано заяву ОСОБА_1., апелянта ОСОБА_2,
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні апеляцію ОСОБА_2 на постанову місцевого Комсомольського районного суду від 21 червня 2007 року якою відмовлено у задоволенні скарги ОСОБА_2, та відмовлено у порушенні кримінальної справи щодо ОСОБА_1. за ч.2 ст. 125 КК України.
У апеляції ОСОБА_2 порушено питання про скасування постанови суду, як незаконної та необгрунтованої, та повернення справи на новий судовий розгляд.
Заслухавши суддю доповідача, апелянта ОСОБА_2, на підтримку своїх доводів, ОСОБА_1., який просив залишити постанову без зміни, перевіривши матеріали справи та доводи апеляції, судова палата приходить до слідуючого.
ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_1. за вчинення злочину передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України.
Як вбачається з матеріалів справи, суд розглядаючи скаргу ОСОБА_2, суд дійшов висновку про відсутність доказів винності ОСОБА_1. у вчиненні злочину, а також зазначив у постанові, що суд позбавлений можливості порушити кримінальну справу за скаргою ОСОБА_2, оскільки щодо ОСОБА_1. органами дізнання було двічі відмовлено в порушенні кримінальної справи.
Зазначене посилання суду суперечить вимогам ст. 27 КПК України, оскільки закрипя справи органами дізнання, слідчим за відсутністю скарги потерпілого (п. 7 ч. 1 ст. 6 КПК) не позбавляє його права звернутися до суду зі скаргою про порушення кримінальної справи.
Відповідно з вимогами ст. 251 КПК України, попередній розгляд скарги розпочинається з доповіді потерпілого, який обґрунтовує висунуті у скарзі вимоги. До прийняття рішення по скарзі суддя повинен роз'яснити потерілому про надане йому законом право на примирення з особою, на яку подано скаргу. Якщо ця особа з'явилася на попередній розгляд, таке положення закону роз'яснюється і їй. Особі роз'яснюється також надане їй право звернутися до суду зі скаргою про зустрічне обвинувачення.
Як вбачається зі змісту постанови суду, при розгляді заяви ОСОБА_2 суддею ці вимоги закону не виконані.
Оскільки судом при розгляді скарги допущено порушення вимог ст. ст, 27, 251 КПК України, постанова суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд, в ході якого суду необхідно з дотриманням вимог Кримінально - процесуального закону детально перевірити всі аргументи наведені у скарзі, а також і в апеляції ОСОБА_2, проаналізувати їх, та прийняти по законне та обґрунтоване рішення.
З урахуванням наведеного, і керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів
ухвалила :
апеляцію ОСОБА_2 задовольнити.
Постанову Комсомольського районного суду від 21 червня 2007 року скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд в той же суд в іншому складі.