Справа №2-36/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2007 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого - судді Атаманюка Р.І.
секретаря Пантелюка P.M.
з участю позивача ОСОБА_1.
представника третьої особи Данидюка В.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Верховина справу за позовом Івано-Франківського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Кривопільської сільської ради Верховинського району, Верховинського районного лісгоспу до відповідача ОСОБА_2 про відшкодування шкоди за незаконну рубку лісу та вартості використаної деревини, -
ВСТАНОВИВ:
Івано-Франківський міжрайонний природоохоронний прокурор звернувся в суд із позовом до відповідача про відшкодування шкоди за незаконну рубку лісу та вартості використаної деревини.
В судовому засіданні прокурор заяву підтримав, частково змінив позовні вимоги, а саме просить стягнути із відповідача шкоду за лісопорушення та таксову вартість деревини не в користь відповідно фонду охорони навколишнього природного середовища Кривопільської сільської ради та лісгоспу, а в користь держави. Суду пояснив, що відповідач ОСОБА_2. 23 вересня 2006 року в кварталі №10, лісовій дільниці №17 Верховинського лісництва Верховинського районного лісгоспу самовільно зрубав 5 дерев смереки загальною кубомасою 8,11 м.куб., таксовою вартістю 138,71 грн., заподіявши матеріальну шкоду на суму 3275,21 грн. Лісопродукцію використав для власних потреб, заподіяну шкоду в добровільному порядку відшкодувати відмовляється. Просить позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання двічі не з'явився, хоча про час і місце розгляду
справи був повідомлений в установленому порядку, про що свідчать повідомлення про вручення
судових повісток.
Заслухавши пояснення прокурора, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні факт вчинення ОСОБА_2. незаконної рубки лісу підтверджено постановою № 37 від 10 жовтня 2006 року про накладення на відповідача адміністративного стягнення у вигляді штрафу за ст.65 КУпАП, яка не змінена і не скасована, що свідчить про винні дії відповідача.
Із відомості матеріально-грошової оцінки лісосіки видно, що в кварталі №10, лісовій дільниці №17 Верховинського лісництва самовільно зрубано 5 дерев смереки загальною кубомасою 8,11 м.куб.
Довідкою Верховинського районного лісгоспу за вих.№694 від 21.11.2006 року стверджується, що таксова вартість самовільно зрубаної відповідачем деревини складає 138,71 грн., та цим лісопорушенням заподіяно матеріальну шкоду на суму 3275,21 грн.
У відповідності до ст.150 Лісового кодексу України порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України. Відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників.
Ст.ст.107, 108 Лісового кодексу України встановлено, що підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну лісу внаслідок порушення
2
лісового законодавства, незаконно добута деревина та інші лісові ресурси підлягають вилученню,
а у разі неможливості вилучення незаконно добутої деревини та інших лісових ресурсів стягується
її вартість.
Розмір заподіяної ОСОБА_2. шкоди внаслідок незаконної рубки лісу вирахувано правильно, у відповідності до постанови KM України № 1464 від 05.12.1996 року.
Керуючись ст.ст.213-215,226 ЦПК України та на підставі ст.ст.105, 107, 108 Лісового кодексу України, постанови KM України № 1464 від 05.12.1996 року , суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Стягнути із ОСОБА_2 в дохід держави 3275 грн. 21 коп. відшкодування за лісопорушення, 138 грн. 71 коп. таксової вартості використаної деревини, та 51 грн. судового збору.
Стягнути із ОСОБА_2. на користь територіального управління Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи Верховинським районним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. У випадку неподання заяви рішення суду набирає законної сили.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
- Номер: 2-в/376/1/2020
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-36/2007
- Суд: Сквирський районний суд Київської області
- Суддя: Атаманюк Р.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.12.2020
- Дата етапу: 08.12.2020