Судове рішення #12246386

                                                                                                                      2-5047/10

               З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

 І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    м. Запоріжжя                                 8 листопада 2010 року

Шевченківський районний суд  м. Запоріжжя

у складі: головуючого судді  Зарютіна П.В.

при секретарі Чернишовій І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ВАТ «Національна акціонерна компанія «Оранта» до ОСОБА_1 про стягнення грошової суми а порядку регресу,

                                                                   В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вище вказаним позовом.

В заяві вказує, що позивачем страхувальнику ОСОБА_2 виплачено страхове відшкодування в розмірі 12749,05 гривень, за яке відповідальним є відповідач у справі.

На підставі вищевикладеного позивач просить суд стягнути зазначену грошову суму та судові витрати.

Позивач просив справу розглядати без його участі, а відповідач до судового засідання не явився.

    Суд ухвалив розглянути справу заочно.

    В порядку ч.2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Вивчивши  матеріали справи, дослідивши надані по справі докази суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що  26.10.2007 року між позивачем та ОСОБА_2 було укладено договір страхування транспортного засобу «Саманд», держномер НОМЕР_1, що підтверджується  копією страхового договору.

14.06.2008 року відповідач, керуючи автомобілем «ВАЗ», держномер  НОМЕР_2, на перехресті вулиць Перемоги та 12 Квітня в м. Запоріжжі допустив зіткнення з вищевказаним авто.

Розмір  сплаченого  позивачем страхового відшкодування підтверджується  платіжними дорученнями на загальну суму 12749,05 грн.

Згідно  ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, спричинена  неправомірними рішеннями,  діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується  в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до ч.2 ст.1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної  небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Згідно ч.1 ст.1191 ЦК України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.

Перелічені позовні вимоги підтверджуються наданими суду доказами: договором страхування від 26.10.2007 року, звітом дослідження спеціаліста від 17.07.2008 року, довідкою про ДТП, страховим актом № 294, копіями платіжних доручень про виплату страхового відшкодування.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 7, 8, 57-60, 88, 118, 119, 120, 208, 209, 212-215, 224-226  ЦПК України, ст.ст.1166, 1187, 1191  ЦК України суд, –  

В И Р І Ш ИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Національна акціонерна компанія «Оранта» 12749,05 гривень в порядку регресу страхового відшкодування, судовий збір в сумі – 127,49 гривень та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі - 120 гривень.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в загальному порядку.

    Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя                                                                                         П.В. Зарютін      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація