Судове рішення #12246013

Справа № 2-а-304/2010р.

У Х В А Л А

Іменем України

23 листопада 2010 року             м. Могилів-Подільський                      

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді: Вітковського С.В.,

з участю секретаря: Корби В.І.,

позивача ОСОБА_1  

розглянувши в приміщенні Могилів-Подільського міськрайсуду у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Могилеві-Подільському, Вінницької області про визнання нечинним і скасування повідомлення з вимогою без номера і дати про сплату доплати до мінімального страхового внеску за 3 квартал 2010 року, -  

ВСТАНОВИВ:

     ОСОБА_1 звернулась в міськрайсуд з позовом до управління Пенсійного фонду України у м. Могилеві-Подільському  Вінницької області про визнання нечинним і скасування повідомлення без номера і дати з вимогою про здійснення доплати до мінімального страхового внеску за 3 квартал 2010 року в розмірі 854 грн.46 коп. посилаючись на те, що вона з 2.08.2010 р. припинила підприємницьку діяльність, а тому правових підстав для здійснення доплати немає.  

Позивач ОСОБА_1 позов підтримала і суду пояснила, що не погоджується здійснювати доплату у вказаному розмірі, бо припинила підприємницьку діяльність з 2.08.2010 р.. Погоджується, що повідомлення є інформаційно-роз’яснювальним листом.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, просив справу розглянути у його відсутність і в письмових запереченнях позов не визнав  вказавши, що надіслане повідомлення є заходом інформування фізичних осіб-підприємців про необхідність виконання вимог ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо сплати заборгованності по страхових внесках, роз’яснює, які прийнятті зміни до чинного законодавства і  не є вимогою про сплату боргу, яка передбачена інструкцією «Про порядок обчислення та сплати підприємствами, установами, організаціями, громадянами збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України» № №21-1 від 19.12.2003 р..

Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження в справі слід закрити з таких підстав.

Відповідно до ч.1,2 ст.6 КАС України:»1. Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб , прав та інтересів юридичних осіб  у сфері публічно-пра-вових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування , їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

2. До адміністративних судів  можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень , крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією  чи законами України встановлено інший порядок судового провадження».

Згідно із ч.1 ст.6 КАС України: «1. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністра-тивного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю  суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси».

Стаття 106 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачає:»1. У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

2. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

3. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в  порядку , встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку».

Як вбачається із повідомлення у ньому  викладена інформація про необхідність здійснити доплату до мінімального страхового внеску за 3 квартал 2010 року в розмірі 854 грн.46 коп., а також роз’янено, що будуть нараховуватися штрафні санкції за несвоєчасну сплату, проте це повідомлення не є вимогою і виконавчим документом, як це передбачено інструкцією «Про порядок обчислення та сплати підприємствами, установами, організаціями, громадянами збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України» № №21-1 від 19.12.2003 р. і воно не зобов’язує його отримувача в обов’язковому порядку вчиняти дії.

Таким чином, повідомлення є інформаційно-роз’яснювальним листом і не носить характер рішення суб’єкта владних повноважень та не може розцінюватись як таке, що порушує права та інтереси у сфері публічно-правових відносин особи, яка його отримала, оскільки не зобов’язує, а лише інформує про необхідність з точки зору суб’єкта владних повноважень вчинення певних дій, тобто, в даному випадку відсутні правові підстави позову.    

Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 157 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Могилеві-Подільському, Вінницької області про визнання нечинним і скасування повідомлення з вимогою без номера і дати про сплату доплати до мінімального страхового внеску за 3 квартал 2010 року.

 Ухвала може бути оскаржена  до Київського апеляційного адміністративного суду  протягом п’яти днів з дня її проголошення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні –в той же строк з дня отримання її копії.  

СУДДЯ

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація