Справа № 2-1438/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2010 року Менський районний суд
Чернігівської області
в складі:
головуючого – судді Савченко О.А.
при секретарі Солонар В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мена Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Локнистенської сільської ради Менського району Чернігівської області, ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Локнистенської сільської ради Менського району Чернігівської області, ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме спадкове майно за заповітом, мотивуючи свій позов тим, що після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина, до складу якої входить1/2 частина житлового будинку, який розташований в АДРЕСА_1 та інше майно. За життя спадкодавець склав заповіт, яким усе своє майно заповідав позивачу ОСОБА_1 У встановлений законом строк позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але отримати свідоцтво на право власності на житловий будинок він не може із-за відсутності правовстановлюючих документів. Позивач стверджує, що житловий будинок з надвірними будівлями був побудований в 1962 році і після завершення будівництва ніхто не звертався до БТІ для належного оформлення, в зв’язку з цим просить визнати за ним право власності на спадковий житловий будинок з надвірними будівлями в судовому порядку.
В судове засідання позивач не з”явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідачі в судове засідання не з’явились, але надіслали до суду заяви, в яких просять розглянути справи без їх участі. Позовні вимоги визнають.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухомість .
Як встановлено в судовому засіданні, спадкодавець ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Гусавка Менського району Чернігівської області, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с. 6).
Спадковий будинок, що розташований в АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3 та ОСОБА_2, як спільне сумісне майно подружжя.
Із заповіту, посвідченого секретарем Локнистенської сільської ради Менського району Чернігівської області (а.с. 7) слідує, що за життя ОСОБА_3 все своє майно, яке йому буде належати на день смерті і на що за законом матиме право, заповідав ОСОБА_1.
У встановлений законом строк позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але отримати свідоцтво про право власності на домоволодіння не може із-за відсутності правовстановлюючих документів, оскільки будинок з надвірними будівлями був побудований в 1962 році і після його забудови ніхто не звертався до БТІ для проведення державної реєстрації права власності.
Як встановлено в судовому засіданні спадкодавець ОСОБА_3 при житті не оформив права власності на житловий будинок з надвірними будівлями, який належав йому та який розташований в АДРЕСА_1 та не зареєстрував його в установленому порядку в Чернігівському міжміському бюро технічної інвентаризації, що підтверджується довідкою бюро № 449 від 01.09.2010 року (а.с. 10).
Відповідно до виписки із по господарської книги № 3, особовий рахунок НОМЕР_1 (а.с.24), головою домогосподарства, що в АДРЕСА_1 є ОСОБА_3.
В судовому засіданні документально підтверджено, що єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_3 є ОСОБА_1. Дружина померлого спадкодавця ОСОБА_2 в письмовому вигляді відмовилась від належної їй частки у спадщині на користь сина ОСОБА_1. Інших спадкоємців як за законом так і за заповітом немає.
За таких обставин, суд вважає можливим визнати за ОСОБА_1, який проживає в АДРЕСА_2 право власності на ? частину житлового будинку А-1 з прибудовою А1-1, сінами а-1, тамбуром а1-1, ганком а11-1 та надвірними будівлями : амшанік Б-1, погріб б-1, сарай В-1, навіс в-1, сарай Г-1, гараж г-1, навіс г1-1, колонка №1, хвіртка №2, ворота, що розташовані за адресою : АДРЕСА_1, 81 655,00 грн.. Загальна вартість житлового будинку з надвірними будівлями становить 163 310,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 392, 1223, 1297 ЦК України, ст.ст. 213, 215 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Локнистенської сільської ради Менського району Чернігівської області, ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме спадкове майно – задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, який проживає в АДРЕСА_2 право власності на ? частину житлового будинку А-1 з прибудовою А1-1, сінами а-1, тамбуром а1-1, ганком а11-1 та надвірними будівлями : амшанік Б-1, погріб б-1, сарай В-1, навіс в-1, сарай Г-1, гараж г-1, навіс г1-1, колонка №1, хвіртка №2, ворота, що розташовані за адресою : АДРЕСА_1, 81 655 (вісімдесят одна тисяча шістсот п”ятдесят п”ять) гривень 00 копійок, після померлого 05 квітня 2010 року ОСОБА_3. Загальна вартість житлового будинку з надвірними будівлями становить 163 310,00 грн..
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду, яке було проголошено у відсутності осіб, які брали участь у справі, подається ними протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя О.А. Савченко