Cправа № 2 – 1968/10/0205
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
26 листопада 2010 року Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі : головуючого – судді Верьовочнікова В.М.
при секретарі – Росовській О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1 до Потоківської сільської ради Жмеринського району Вінницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 11.11.2010 року звернулася з цим позовом до суду і повідомила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Потоки Жмеринського району помер її батько – ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина, яка складається з земельної частки (паю), відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ВН №0150513, розташованої на території Потоківської сільської ради Жмеринського району Вінницької області. Про наявність вищевказаної ділянки сільськогосподарського призначення їй стало відомо лише в жовтні 2010 року, коли під час прибирання в будинку, у якому жив її батько, випадково знайшла в шафі вищевказаний сертифікат. Просила визнати їй додатковий строк тривалістю в один місяць для подання до державної районної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
В судове засідання позивачка, належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, не з’явилася, надавши до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, заявлені вимоги підтримала у повному обсязі.
Представник відповідача – Потоківської сільської ради, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, подав до суду письмову заяву про визнання позову із клопотанням щодо розгляду справи у його відсутність .
Вивчивши позовну заяву, дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
З урахуванням початку та закінчення строку прийняття спадщини в період дії Цивільного кодексу України в редакції прийнятя 1963 року, суд вважає за необхідне застосувати його норми для даних спірних правовідносин. Про аналогічне вказано у п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування".
Згідно змісту ч.1,2 ст.549 ЦК України 1963 року визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Відповідно до ч.1 ст.550 ЦК України 1963 року строк для прийняття спадщини, встановлений статтею 549 цього Кодексу, може бути продовжений судом, якщо він визнає причини
пропуску строку поважними.
Згідно копії свідоцтва про народження НОМЕР_1 (а.с.6), копії свідоцтва про шлюб НОМЕР_2(а.с.7) та копії свідоцтва про смерть НОМЕР_3 (а.с.8), вбачається, що позивачка ОСОБА_1 є дочкою померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, тобто спадкоємцем першої черги за законом щодо майна останнього.
З копії сертифікату на земельну частку (пай) серії ВН №0150513 (а.с.9) вбачається право ОСОБА_2 на земельну частку (пай) у землі, що перебуває у колективній власності КСП "Діброва", розміром 4,16 умовних кадастрових гектарів без визначення меж в натурі, на підставі рішення Жмеринської РДА від 11.03.1997 року №62.
Вказані докази суд приймає до уваги, так як вони зібрані із дотриманням вимог закону, не суперечать один одному і ніким не оскаржуються.
Обставини поважності причин пропуску позивачкою строку прийняття спадщини представником відповідача визнані.
Про наявність інших спадкоємців щодо майна померлого ОСОБА_2 суду ніким не повідомлено.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 , яка на момент розгляду справи є єдиним спадкоємцем першої черги за законом з числа осіб, які мають право на спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 , не будучи обізнаною про існування спадщини, з поважних причин пропустила строк для подання заяви про її прийняття, у зв’язку з чим позивачці слід визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини , в межах заявлених вимог.
Визнання відповідачем пред’явленого позову в даному конкретному випадку не суперечить закону, не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб.
Враховуючи викладене, керуючись ст.549, 550 ЦК України, ст. 5, 8, 15, 57, 61, 174, 209, 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк терміном один місяць з часу набрання рішенням законної сили для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення набуває законної сили після закінчення строків на його оскарження.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії сторонами апеляційному суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.
С У Д Д Я