Судове рішення #12241997

  № 2а-1385/10

У Х В А Л А

 18 листопада  2009 року                                                                   м. Київ

 Голосіївський районний суд міста Києва у складі:

 головуючого  - судді                                                      Мазурик О.Ф.,

 секретаря                                                                         Коруни О.В.,

 розглянувши у судовому засіданні адміністративну  справу за позовом  ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Голосіївському районі м. Києва про визнання дій незаконними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,

                                     В С Т А Н О В И В :

4 жовтня 2010 року ОСОБА_1, посилаючись на те, що вона є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідом II групи 1-ої категорії,  звернулася до суду з вказаним позовом.

В обґрунтування позовних вимог зазначила, що відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», вона має право на державну пенсію та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, яка відповідачем виплачується не в повному обсязі.  Також зазначила, що вона зверталась до відповідача із заявою про перерахунок їй пенсії відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС», але отримала відмову.

Посилаючись на наведені обставини, позивач просила визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва щодо відмови у перерахунку пенсії відповідно до вимог ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов’язати відповідача провести перерахунок та виплату основної і додаткової пенсії за період з 01.01.2008 року. Також просила зобов’язати відповідача в подальшому сплачувати їй основну та додаткову пенсію згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

            Вказана позовна заява підлягає залишенню частково без розгляду з наступних підстав.

            Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

            Відповідно  до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.  

            Частиною 2 статті  99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.  

              Як вбачається з матеріалів справи, 30.03.2010 року позивачка звернулася до відповідача з заявою про проведення перерахунку та виплату недоотриманих коштів.  Згідно листа відповідача  від 08.04.2010 року № 260/12/Є-265 позивачу відмовлено в здійсненні перерахунку та виплаті недоотриманих коштів. З адміністративним позовом до суду ОСОБА_1 звернулася  04 жовтня 2010 року.

              Разом з тим в позовній заяві позивач просить суд  захистити її права за період з 01.01.2008 року.

             За встановлених судом обставин, суд дійшов висновку, що частина позовних вимог заявлена позивачем за межами строку звернення до адміністративного суду, тобто позивач  пропустив шестимісячний строк, що встановлений для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи.

           Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

           Оскільки позов частково подано після закінчення строків звернення,  заява про поновлення строку до суду не надходила, суд вважає, що є підстави для залишення позовної заяви частково без розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 99, 100  КАС України,

                                                           У Х В А Л И В:

          Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Голосіївському районі м. Києва про визнання дій незаконними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за період з 01.01.2008 року по 04.04.2010 року залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду, через суд першої інстанції.  

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація