Судове рішення #12238961

справа № 1-П-28/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

         29 вересня 2010 року. Рахівський районний суд Закарпатської області  в складі:           головуючого судді – Ємчук В.Е.

                       при секретарі – Орос С.Ю.

                       з участю прокурора – Кілічук Й.Й.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Рахів матеріали кримінальної справи про закриття у зв’язку із закінченням строків давності,

В С Т А Н О В И В :

На розгляд Рахівського районного суду надійшла кримінальна справа №4409995 за ознаками злочину, передбаченого ст.86-1 КК України (в редакції 1960 року, із постановою про закриття у зв’язку із закінченням строків давності.

Із матеріалів вбачається, що кримінальну справу, було порушено 22.06.1995 року Рахівським РВ УМВС України в Закарпатській області за ознаками злочину, передбаченого ст.86-1 КК України (в редакції 1960 р.).

Проведеним у справі розслідуванням встановлено, що в ніч з 11 на 12 червня 1995 року в смт.Великий Бичків невідома особа шляхом зівання навісних замків, проникла у приміщення кухні Кафе-1 Великобичківського СТ, звідки таємно викрала спиртні напої та сигарети на суму 23558900 купоно карбованців, що на даний час становить 28 гривень.  

Після проведення ряду слідчих дій, провадженні у кримінальній справі було зупинено, на підставі ст.206 п.3 КПК України, і на даний час особу, яка вчинила зазначений злочин, не встановлено.

Враховуючи те, що за скоєння злочину передбаченого ст.86-1 КК України (в редакції 1960 року) передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти  років з конфіскацією майна, а з часу скоєння злочину пройшло понад 15 років і на даний час закінчився строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за скоєння даного злочину, тому слідчий просить вирішити питання про закриття кримінальної справи у зв’язку із закінченням строків давності.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши висновок прокурора, який підтримав постанову слідчого, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст.12 ч.5 КК України, злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років, відноситься до категорії особливо тяжких злочинів.

Згідно з п.5 ч.1 ст. 49 КК України передбачено звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності, тобто якщо з дня вчинення злочину минуло п'ятнадцять років у разі вчинення  особливо тяжкого злочину.

У відповідності до ч.2 та ч.3 ст. 11-1 КПК України суд закриває кримінальну справу у зв’язку із закінченням строків давності, за наявності підстав передбачених ч.1 ст. 49 КК України.

З моменту скоєння даного злочину минуло понад 15 років, а отже, відповідно до п.5 ч.1 ст. 49 КК України, закінчився строк давності притягнення до кримінальної відповідальності. Сплив зазначеного строку з моменту вчинення злочину послаблює виховне і запобіжне значення покарання, робить застосування його не доцільним і таким, що не відповідає принципам гуманізму у зв’язку із істотним зменшенням ступеню або й повною втратою суспільної небезпечності винної особи.

Враховуючи, наведене кримінальна справа №4409995, порушена за фактом викрадення товарів з Кафе-1 Великобичківського СТ, за ознаками злочину, передбаченого ст.86-1 КК України (редакція 1960 року) підлягає закриттю у зв’язку із закінченням строків давності.

Виходячи з наведеного, керуючись ст.ст. 12 ч.5, ч.1 п.5 ст. 49 КК України, ст. 11-1 КПК України, суд -

 

П О С Т А Н О В И В :

Кримінальну справу №4409995, порушену за фактом викрадення майна з приміщення кафе-1 Великобичківського СТ, за ознаками злочину, передбаченого ст. 86-1 КК України (редакція 1960 року) – закрити  у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

На постанову може бути подано апеляцію в судову палату з кримінальних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом 15 діб з моменту її проголошення.

   

                        Суддя:     Ємчук В.Е.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація