Судове рішення #12235559

                                                                                                   Справа № 2-а-2396/2010р.

                                       ПОСТАНОВА

                                            ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

               22 листопада 2010 року                                                                             м. Прилуки        

    Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Білокур В.І., при секретарі Сірій І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Прилуки справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Прилуцького взводу ДПС в Чернігівській області сержанта міліції Терентій Андрія Миколайовича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, -

                               В С Т А Н О В И В :  

                               

    Звернувшись до суду із зазначеним адміністративним позовом ОСОБА_1 вказує, що 12 листопада 2010 року постановою інспектора ДПС його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 122 п.2 КУпАП у вигляді штрафу 425 грн. за  порушення ПДР України в тім, що не був ввімкнений правий показчик повороту в керованому ним автомобілі «ВАЗ-21063» при виїзді з «кругового руху» вул. Котляревського на вул. 1 Травня в м. Прилуки. Вважаючи дану постанову незаконною позивач і просить суд скасувати її.

    В судовому засіданні позивач змінив заявлені вимоги та просить суд звільнити його від адміністративної відповідальності, мотивуючи свої вимоги тим, що він дійсно включав показчик правого повороту, але можливо він автоматично виключився при подальшому русі автомобіля, чого він не замітив вчасно, а тому просить суд звільнити його від штрафу, бо має скрутне матеріальне становище і не спроможний сплатити його, крім того вказує, що жодних негативних наслідків від порушення ним правил не наступило.

    Відповідач в судовому засіданні не заперечив проти задоволення позову зі змінених в судовому засіданні позивачем підстав, за малозначністю вчиненого правопорушення, враховуючи щире каяття ОСОБА_1 і відсутність шкідливих наслідків у даному разі допущеного позивачем правопорушення.

 Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку про можливість задовольнити змінені позовні вимоги, з таких підстав:

    Як вбачається з матеріалів справи, водій (позивач) ОСОБА_1 дійсно порушив правила інформування про зміну напрямку руху, що підтверджується складаним протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.3), але суд враховує пояснення позивача, його щире каяття і вказівки про можливе автоматичне відключення показчика повороту, що жодних негативних наслідків від даного правопорушення не настало, та враховуючи майновий стан правопорушника та малозначність даного правопорушення, суд вважає можливим, відповідно до вимог ст. 22 КпАП України, звільнити позивача від адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, обмежившись усним зауваженням.  

    Керуючись ст. ст. 2, 18, 69-71, 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –    

                                                    П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати дії інспектора Прилуцького взводу ДПС сержанта міліції Терентій Андрія Миколайовича щодо винесення постанови та накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 – правомірними.

Постанову інспектора Прилуцького взводу ДПС ДАІ сержанта міліції Терентій Андрія Миколайовича від 12 листопада 2010 року – про накладення за ч.2 ст.122 КУпАП  адміністративного штрафу в розмірі 425 грн. на ОСОБА_1 – змінити, та звільнити його від адмінвідповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Постанова суду є остаточною і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

    Головуючий суддя                                                                                       Білокур В.І.

 

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація