Справа № 2-691/
2010 рік
Р I Ш Е Н Н Я
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 грудня 2010 року Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим
в складі: головуючого - судді Тощевої О.О.
при секретарі - Ібрагімової А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Совєтський Совєтського району Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в :
Позивач 11 листопада 2010 року звернувся до суду із позовом до відповідачки про розірвання шлюбу. Позовні вимоги мотивовані тим, що 02 липня 1988 року сторони зареєстрували шлюб. Від спільного проживання не повнолітніх дітей не мають. Зазначає, що сімейне життя між подружжям не склалося, почуття любові та поваги один до одного між ними втрачено, шлюбні відносини між сторонами припинені з грудня 2007 року, тому вказує, що збереження сім’ї не можливо і на примирення він не згоден, у зв’язку з чим, просив шлюб зареєстрований між ним та відповідачкою розірвати. Спору про поділ майна, що є спільною власністю, не має.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідачка у судовому засіданні позовні вимоги визнала, не заперечувала проти розірвання шлюбу.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов до висновку, що позов законний, обґрунтований та підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що 02.07.1988 року між сторонами зареєстрований шлюб, про що Відділом реєстрації актів цивільного стану Совєтського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим в Книзі реєстрації актів про шлюб зроблений запис за № 33, що підтверджується наявним в матеріалах справи свідоцтвом про одруження серії 1-АП № НОМЕР_1 (а.с. 6).
При цьому, спору про місце проживання дитини, а також про поділ майна, що є спільною власністю подружжя, між сторонами не існує.
Відповідно до положень ст. 51 Конституції України, ч. 1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на добровільній згоді жінки та чоловіка, та примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Згідно із положеннями ст. 18 ч. 2 п. 3, ст.ст. 51, 56 ч. 3, ст.110 ч. 1 СК України, дружина і чоловік мають рівне право на повагу до своєї індивідуальності, своїх звичок та уподобань, при цьому способом захисту сімейних прав та інтересів, у тому числі, є право на припинення шлюбних відносин шляхом пред’явлення до суду позову про розірвання шлюбу одним із подружжя.
В ході розгляду справи судом встановлено, що за час сімейного життя у сторін склалася обстановка, що виключає можливість спільного проживання, почуття любові та поваги один до одного між сторонами втрачено, фактичні шлюбні відносини між ними припинені у грудні 2007 року, примирення між подружжям та збереження сім’ї не можливо та це буде суперечити інтересам та волі обох сторін. При таких обставинах суд дійшов до висновку, що сім'я розпалася остаточно і шлюб існує формально.
Приймаючи до уваги, що шлюб - це добровільний союз чоловіка та жінки, а сторони зберегти сім'ю не бажають, суд з урахуванням того, що розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружині та чоловіка, після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті і майнові права, а також права їх дитини, враховуючи відсутність обставин, що перешкоджають розірванню шлюбу передбачених ч. 2 ст. 110 СК України, вважає за необхідне позов про розірвання шлюбу задовольнити.
На підставі вищенаведеного, ст. 51 Конституції України, ст.ст.18, 51, 56, 104, 110, 112, 115 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 14, 57, 208, 209, 212-215, 218, 294 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований Відділом реєстрації актів цивільного стану Совєтського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим по актовому запису за № 33 від 02 липня 1988 року - розірвати.
Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до Відділу реєстрації актів цивільного стану Совєтського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим, - для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання його копії апеляційної скарги через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Головуючий суддя:
- Номер:
- Опис: про перерахунок чорнобильської пенсії.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-691/2010
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Тощева Олена Олександрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.09.2010
- Дата етапу: 12.10.2010
- Номер: 2-691/2010
- Опис: стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-691/2010
- Суд: Сокальський районний суд Львівської області
- Суддя: Тощева Олена Олександрівна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.02.2010
- Дата етапу: 14.05.2010