СПРАВА № 3 – 787/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2010 року Підволочиський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого Комендата Р.Т.,
при секретарі Сівчук Т.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Підволочиська справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВДАІ Підволочиського району УДАІ УМВС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1 громадянина України, непрацюючого, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, -
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
13 вересня 2010 року о 22 годині 10 хвилин по вул. Д. Галицького в смт. Підволорчиськ Тернопільської області, гр. ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом марки “Вайпер Актів”, державний реєстраційний номерний знак якого відсутній, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, ухилився від проходження у встановленому законом порядку медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння в присутності свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
В судовому засіданні громадянин ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся, запевнив, що подібне більше не повториться, пояснив, що в даний час ніде не працює, доходів практично не отримує, посвідчення водія немає.
Крім власного визнання вини правопорушником ОСОБА_1, його вина у вчиненні правопорушення доведена проаналізованими та оціненими письмовими доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВО1 № 029249 від 13 вересня 2010 року, в якому містяться пояснення правопорушника ОСОБА_1, згідно яких останній визнає вину у вчиненому правопорушенні, його дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- письмовими поясненнями свідка ОСОБА_2 від 13 вересня 2010 року, згідно яких останній був присутнім, коли працівникик ДАІ зупинили гр. ОСОБА_1, який керував скутером, та запропонували йому пройти медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, від чого він відмовився;
- письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 від 13 вересня 2010 року, згідно яких інспектор ДПС у його присутності запропонував водієві ОСОБА_1 пройти у встановленому порядку медичний огляд для визачення стану алкогольного сп`яніння, від чого той категорично відмовився.
За вказаних обставин, суд приходить до переконання про наявність в діях гр. ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він, керуючи транспортним засобом, ухилився від проходження огляду на стан сп'яніння, тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності за вказаною статтею, наклавши на нього адміністративне стягнення в межах її санкції.
Накладаючи адміністративне стягнення за вказане адміністративне правопорушення, суд враховує характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, яке відноситься до грубих порушень ПДР України як таке, що безпосередньо впливає на безпеку дорожнього руху та її учасників, особу правопорушника, який вперше притягується до відповідальності, обставини, що пом’якшують відповідальність: визнання вини гр. ОСОБА_1, його щире каяття, обставини, що обтяжують відповідальність не виявлені.
Крім того, суд бере до уваги і ту обставину, що ОСОБА_1 ніде не працює, а тому відповідно і доходів практично не отримує. Також згідно довідки, виданої ВДАІ з ОАТ Підволочиського району Тернопільської області, гр. ОСОБА_1 в отриманні посвідчення водія не значиться.
Враховуючи наведене та з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, суд приходить до висновку, що на гр. ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту , що буде достатнім для його виправлення.
Керуючись ст. ст. 33, 283-284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення – 7 (сім) діб адміністративного арешту.
Строк відбуття арешту рахувати з 28 жовтня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
На постанову може бути подана апеляційна скарга, внесено протест прокурора до апеляційного суду Тернопільської області через Підволочиський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя підпис Р.Т. Комендат
копія вірна:
Голова Підволочиського
районного суду Р.Т. Комендат
- Номер: 17
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-787/10
- Суд: Приморський районний суд Запорізької області
- Суддя: Комендат Роман Тарасович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.06.2015
- Дата етапу: 21.09.2015
- Номер: 3-787/10
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-787/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Комендат Роман Тарасович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.08.2015
- Дата етапу: 19.08.2015