Судове рішення #12224171

   

Справа № 2-913/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  “28” жовтня 2010 року Березнівський районний суд Рівненської області

під головуванням судді Мельничук Н. В.,

при секретареві              Кравчук С. Я.,

з участю представника

позивача адвоката          ОСОБА_1,

відповідача                     ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Березне справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

       ОСОБА_3 вказує в позовній заяві від 05 серпня 2010 року, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_5 Після її смерті відкрилася спадщина – житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами в АДРЕСА_1; земельна ділянка, площею 1,68 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Бистрицької сільської ради, право власності на яку посвідчено державним актом серії Р4 №115653 від 26 березня 2004 року; грошові кошти у філіалі №6561/017 Березнівського відділення Ощадного банку України в с. Бистричі на рахунку №НОМЕР_1; грошові кошти у філіалі №6561/016 Березнівського відділення Ощадного банку України в с. Соснове на рахунку №НОМЕР_2.

       В установленим судом строк ОСОБА_3 звернулася в нотаріальну контру із заявою про прийняття спадщини.

       Після звернення ОСОБА_3 в КП “Березнівське РБТІ”, бюро відмовило у реєстрації права власності, мотивуючи це тим, що спадкодавцем  за життя не була проведена первинна реєстрація права власності і відсутній будь-який правовстановлювальний документ.

        На підставі ст. 1269 ЦК України просить визнати за ним право власності на спадкове майно, оскільки не може скористатися правами спадкоємця.    

        В судовому засіданні представник позивача адвокат ОСОБА_1 змінив позовні вимоги, просить  позов задоволити, визнавши за ОСОБА_3 право власності на 2/3 частини спадкового майна.

         Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнала, пояснила, що подала в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини через юридичну необізнаність, насправді мала намір відмовитися від своєї частки у спадщині на користь ОСОБА_3 Крім того, покійна мати хотіла заповісти все своє майно сину ОСОБА_3 (позивачу по справі).

        Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з»явилася, про день і час слухання справи була повідомлена в установленому законом порядку, про що свідчить повідомлення пошти №260411.

        Вислухавши сторін, дослідивши надані ними докази, які свідчать про прийняття спадщини відповідно до вимог  ст. 1269 ЦК України, суд задовольняє позов як обгрунтований.

       Судом достовірно встановлено, що ОСОБА_3, як спадкоємець по закону після смерті матері ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, прийняв спадщину у вигляді домобудування, в АДРЕСА_1; земельної ділянки, площею 1,68 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Бистрицької сільської ради, право власності на яку посвідчено державним актом серії Р4 №115653 від 26 березня 2004 року; грошових коштів у філіалі №6561/017 Березнівського відділення Ощадного банку України в с. Бистричі на рахунку №НОМЕР_1; грошових коштів у філіалі №6561/016 Березнівського відділення Ощадного банку України в с. Соснове на рахунку №НОМЕР_2.

       Згідно виписки з погосподарської книги № 1, особовий рахунок № НОМЕР_3, будинок АДРЕСА_1 рахується за ОСОБА_5

       Відповідно до довідки № 342 від 28 січня 2009 року, виданої виконкомом Бистрицької сільської ради Березнівського району Рівненської області на момент смерті ОСОБА_5 разом з нею ніхто не проживав.

       Як видно з актового запису про смерть ОСОБА_5 № 3 від 18 січня 2007 року спадщина відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1.    

      У відповідності з ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Статтею 1270 цього Кодексу встановлено шестимісячний строк для прийняття спадщини, який починається з часу відкриття спадщини.

     ОСОБА_3 в  установлений судом строк подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

     ОСОБА_2 на спадщину не претендує, про що свідчить її заява про відмову від спадщини на користь позивача. За іншим спадкоємцем ОСОБА_4 залишається 1/3 частини спадщини.

     Таким чином,  вимоги позивача ОСОБА_3 є обгрунтованими, доведеними і підлягають задоволенню.    

Керуючись ст.ст. 10-11, 212-215 ЦПК України, ст. 1269 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

      Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.

      Визнати за  ОСОБА_3 право власності в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 на таке спадкове майно:

•   2/3 частини домобудування по АДРЕСА_1 інвентаризаційною вартістю 42292 гривні;

•   2/3 частини земельної ділянки, площею 1,68 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Бистрицької сільської ради, право власності на яку посвідчено державним актом серії Р4 №115653 від 26 березня 2004 року;

•   2/3 частини грошових коштів у філіалі №6561/017 Березнівського відділення Ощадного банку України в с. Бистричі на рахунку №НОМЕР_1;

•   2/3 частини грошових коштів у філіалі №6561/016 Березнівського відділення Ощадного банку України в с. Соснове на рахунку №НОМЕР_2.

       Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у  справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                           

                              Суддя:                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація