№ 2-2982/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2010 року Стрийський міськрайонний суд Львівської області
в складі : головуючого Янів Н. М.
при секретарі Сунак Н. М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Стрий цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся з позовом до суду просить постановити рішення, яким визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що його покійний син ОСОБА_2, ще за життя мав грошові збереження в філіалі № 6311/07 Державного ощадного банку України. Спадкоємцями на цей вклад являються відповідачі ОСОБА_2 – дружина покійного, ОСОБА_3 – син покійного та він позивач. Відповідачі відмовляються від своїх спадкових часток в його користь. При зверненні до нотконтори з метою оформлення на неї спадщини грошових вкладів сина йому було відмовлено і порекомендовано звернутись до суду за продовженням строку на прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю, послався на обставини викладені в заяві, яку просить задовольнити.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судовому засіданні, позов визнали повністю, додатково пояснили, що позивач допомагає їм матеріально, і вони не заперечують, щоб він прийняв спадщину після смерті свого сина, а їхнього відповідно чоловіка та батька, про що подали до суду відповідні заяви.
Наслідки визнання позову відповідачам роз’яснені. Визнання позову відповідачами не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб. Підстав для не прийняття визнання позову відповідачами судом не встановлено.
З копій ощадної книжки вбачається, що на ім»я ОСОБА_2 було відкрито наступний рахунок НОМЕР_1 у філії № 6311/07 Державного ощадного банку України.
З довідки Андрушівського районного відділу ЗАГС Житомирської області видно, що ОСОБА_2 народився, ІНФОРМАЦІЯ_1, його батьком являється ОСОБА_1.
З свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 49 років, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за № 14.
Встановлений шестимісячний строк для прийняття спадщини був пропущений позивачем з поважних причин, оскільки останній являється особою похилого віку, хворіє, доглядав за хворою дружиною, а поховавши другого сина не задумувався над спадщиною, а також вважав, що повинен звернутись до нотаріальної контори після спливу шести місяців з дня смерті сина.
Відповідно до ст. 1272 п. 3 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, оскільки відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України, а згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює судове рішення про задоволення позову.
Керуючись ст. ст. 10,11,60, 130, 174, 209,212-215 ЦПК України, ст. ст. 1268-1270, 1272 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити. Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини за законом, яка відкрилась після смерті ОСОБА_4, в два місяці з дня набрання рішенням чинності.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а у разі якщо рішення було проголошено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 10-ти днів з дня отримання копії рішення.
С уддя Н. М. Янів
- Номер: 2-во/758/69/21
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-2982/10
- Суд: Подільський районний суд міста Києва
- Суддя: Янів Назар Мирославович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.06.2021
- Дата етапу: 05.07.2021