Судове рішення #1222139
Справа №2-1004/2007

Справа №2-1004/2007

РІШЕННЯ

Іменем України

16 квітня 2007 року                  Сшжнянський міський суд Донецької області

в складі:            головуючого судді - Варнавської Л.О.

при секретарі -        Ложшгій А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сніжне Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу „Заря" м. Сніжне „Про визнання права власності",-

ВСТАНОВИВ:

02.03.2007 р.ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до житлово-будівельного кооперативу „Заря" м. Сніжне „Про визнання права власності". Свої позовні вимоги він мотивує наступним: ІНФОРМАЦІЯ_1 р. вмерла його мати - ОСОБА_2, яка постійно проживала за адресою в АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з вищезазначеної квартири. Житловий будинок, в якій розташована зазначена квартира належить житлово-будівельному кооперативу „Заря" м. Сніжне на праві кооперативної власності. Інвентаризаційна оцінка квартири складає 20072 грн. Позивач є спадкоємцем першої черги за законом. Інші спадкоємці - відсутні. Оскільки померла ОСОБА_2 хоча і була власницею кооперативної квартири, але не отримала свідоцтво про право власності на цю квартиру та не зареєструвала його в БТІ - позивач не має можливості отримати оформити спадкове майно. ОСОБА_2 перебувала в кооперативі „Заря", була зареєстрована в даній квартирі. Згідно з наданою кооперативом довідкою - ОСОБА_2 повністю внесла пайовий взнос квартири. Позивач, обґрунтовуючи свої позовні вимоги, посилається на ст. 384 ЦК України. Відповідно до останньої, будинок, придбаний житлово-будівельним кооперативом, є його власністю. У разі викупу квартири, член житлово-будівельного кооперативу стає її власником. ОСОБА_2 фактично є власником вищезазначеної квартири, оскільки повністю внесла пайовий внесок за квартиру, але не отримала на неї правовстановлюючий документ. Позивач просить визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1 за вмерлою ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_2.

Представниця позивача за довіреністю в судовому засіданні підтримала свої позовні вимоги та просить їх задовольнити в повному обсязі. Надала пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві.

Голова житлово-будівельного кооперативу „Заря" м. Сніжне в судове засідання не з'явився, надав письмову заяву про розгляд справи без участі представника відповідача, не заперечував проти позовних вимог, оскільки ОСОБА_2 повністю сплатила вартість квартири.

Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про законність та обгрунтованість позовних вимог. Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. вмерла мати позивача - ОСОБА_2, яка постійно проживала за адресою в АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з вищезазначеної квартири. Житловий будинок, в якій розташована зазначена квартира належить житлово-будівельному кооперативу „Заря" м. Сніжне на праві кооперативної власності. Інвентаризаційна оцінка квартири складає 20072 грн. Позивач є спадкоємцем першої черги за законом. Оскільки померла ОСОБА_2 хоча і була власницею кооперативної квартири, але не отримала свідоцтво про право власності на цю квартиру та не зареєструвала його в БТІ - позивач не має можливості отримати оформити спадкове майно. ОСОБА_2 перебувала в кооперативі „Заря", була зареєстрована в даній квартирі. Згідно з наданою кооперативом довідкою - ОСОБА_2 повністю виплатила вартість квартири в розмірі 4807 крб.

Відповідно до ст. 384 ЦК України будинок, придбаний житлово-будівельним кооперативом, є його власністю. У разі викупу квартири, член житлово-будівельного кооперативу стає її власником. ОСОБА_2 повністю внесла пайовий внесок за квартиру, але не отримала на неї правовстановлюючий документ.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10,60,212,213, 214,215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу „Заря" м. Сніжне ,,Про визнання права власності" задовольнити в повному обсязі.

Визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1 за вмерлою ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_2.

Рішення може бути повністю або частково оскаржено сторонами, іншими особами, які беруть участь у справі, а також особами, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки до Апеляційного суду Донецької області через Сшжнянський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація