Справа № 2-1180/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2010 року Сумський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Клочко Б.М., при секретарі Скрипка О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Косівщинської сільської ради, 3-я особа: Сумська районна державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з даним позовом мотивуючи його тим, що у 2005 році померла його рідна бабуся ОСОБА_2 і після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, в тому числі й на домоволодіння в АДРЕСА_1 та на земельну ділянку, площею 2,72 га, розташовану на території Косівщинської сільської ради. За життя померла склала заповіт, згідно якого все своє майно, в тому числі й вищезазначене домоволодіння та земельну ділянку вона заповідала позивачу. Але весь цей час позивач не мав можливості звернутися до нотаріальної контори для прийняття спадщини в належний термін в зв’язку з довготривалим перебування на території Російської Федерації, а тому просить надати йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав в повному обсязі.
Представники Косівщинської сільської ради, Сумської районної державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явилися, направивши заяви про слухання справи без їх участі, проти позову не заперечують.
Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню і по справі можливо постановити рішення при попередньому розгляді справи виходячи із слідуючого.
В суді встановлено, що рідна бабуся позивача ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4,7) та після її смерті відкрилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки, загальною площею 2,72 га та домоволодіння, що розташоване в АДРЕСА_1 на території Косівщинської сільської ради (а.с. 8). За життя ОСОБА_2 склала два заповіти, згідно яких все своє майно, втому числі й вищезазначену земельну ділянку та домоволодіння, вона заповідала позивачу. Заповіти були посвідчені секретарем Косівщинської сільської ради 27 липня 2000 року та 19 травня 2008 року (а.с. 5,6). Але в зв’язку з тривалим перебування на заробітках на території Російської Федерації, позивач пропустив строк для подачі заяви про прийняття спадщини. Тому на даний час позивач змушений звернутися до суду з заявою про встановлення йому додаткового строку, достатнього для подання ним заяви про прийняття спадщини, тому що на його думку, строк пропущений з поважних причин.
Відповідно до ст. 1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає, що викладені позивачем причини пропуску строку подачі заяви про прийняття спадщини слід вважати поважними, а тому маються підстави для визначення йому додаткового строку в три місяці, що буде достатнім для подання заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1272 ч.3 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в три місяці після набрання чинності даного рішення суду, для подання ним заяви про прийняття спадщини за заповітом, яка відкрилась після смерті його рідної бабусі ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Сумської області через Сумський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Б.М.Клочко