Судове рішення #12220042

                                                                                                                       

                                                                                                                                                   

                                                                                                                      Справа № 2-3105 / 2010 рік.

Р І Ш Е Н НЯ

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

29 листопада  2010 року   Чугуївський міський суд  Харківської області

                                         в складі :  головуючого - судді  Ковригіна О.С.                                                

                                                          при секретарі  Фатєєвої С.М.

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні  в залі суду в м. Чугуєві справу за позовом  ОСОБА_1  до  ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини,  

в с т а н о в и в:  

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом   до  ОСОБА_2 про стягнення з нього аліментів в розмірі ј частини від доходу щомісяця на своє утримання, посилаючись на те, що знаходиться з відповідачем в зареєстрованому шлюбі з 22.08.2009 року,   від даного шлюбу має сина  ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею та на утримання якого  відповідач не надає допомоги  добровільно, у зв’язку з чим вона також вимушена звернутися до суду з вимогою про стягнення аліментів і на утримання дитини. ОСОБА_1 пояснила, що на теперішній час тимчасово не працює, так як знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у зв’язку з чим вона з сином знаходяться у тяжкому матеріальному становищі.

    Позивач в  судовому  засіданні підтримала позовні вимоги та просила розглянути справу у попередньому судовому засіданні.  

Відповідач в судове засідання   не з’явився, повідомлявся належним чином та своєчасно, від нього надійшла заява про розгляд справи у його відсутність з повним визнанням  позовних вимог та згодою з частиною заявлених аліментів. Суд відповідно до вимог ч. 4 ст. 169 ЦПК України вважає за можливе розглядати справу у відсутність  відповідача за наявними доказами справи.

    Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

    Вислухавши позивача,  перевіривши письмові докази, суд приходить до висновку,  що позов підлягає задоволенню, як такий, що знайшов своє повне підтвердження в процесі розгляду справи.

    Згідно ст. 84 СК України – дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років, таке право, якщо дитина проживає з нею, вона має і в разі розірвання шлюбу.  

    Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню судові витрати по оплаті держмита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення.

    Керуючись ст. ст. 75, 76, 79, 80, 84 СК України,  ст. ст. 10, 11, 88, 130, 174, 214-215 ЦПК України,  суд -

В и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1  до  ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини -  задовольнити .

    Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та  мешканця: АДРЕСА_2, на  користь ОСОБА_1, прож. АДРЕСА_1,  аліменти на її утримання   в розмірі  1/4  частини   усіх видів доходів щомісяця, починаючи  з  05.11.2010 року  та до досягнення дитиною трирічного віку тобто  до  04.01.2013 року.

    Стягнути з   ОСОБА_2  держмито на користь держави у сумі 51 (п’ятдесят одна ) грн., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  у розмірі  120 (сто двадцять) грн. 00 коп.

    Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає виконанню негайно.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через міський суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня його проголошення.

                                                           

                                                                              Суддя –

                                                                                                                                         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація