Судове рішення #12218584

Справа №2-а-477

2010 рік

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    12 листопада 2010 року. Першотравневий районний суд м. Чернівці

в складі:

головуючого судді Марчука В.Т.

при секретарі Одовічен Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Чернівці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці про скасування рішення та зобов’язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

    Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним вище адміністративним позовом до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці про скасування рішення та зобов’язання вчинити дії.

Посилався на те, що Управлінням Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці рішенням від 06.10.2010 року №5654/02 відмовлено в задоволенні його заяви від 28.09.2010 року про призначення пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру».

Зазначене рішення обґрунтовується тим, що нібито відсутня вислуга років, необхідна для призначення пенсії і що наданими ним відповідачу документами підтверджено лише 13 років 11 місяців і 1 день з необхідних 20 років.

Вважає, що рішення відповідача про відмову в призначені йому пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» незаконним.

Відповідно до послужного списку офіцера та трудової книжки, він проходив службу на прокурорсько-слідчих посадах в органах прокуратури з 12.08.1996 року до 01.09.2010 року, тобто 14 років 0 місяців і 21 день.

Крім того, відповідно до послужного списку офіцера він безперервно проходив військову службу на посаді курсанта Новосибірського вищого військово-політичного  училища та на офіцерських посадах у військових частинах 38-го армійського корпусу Прикарпатського військового округу з 01.08.1986 року до 12.08.1996 року, тобто 10  років 0 місяців 12 днів.

Разом з тим, вказаний час проходження військової служби всупереч Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» йому не зараховано до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років згідно Закону України «Про прокуратуру», незважаючи на подані ним відповідачу підтверджуючі.

Вважає, що оскільки він працював слідчим та прокурором 14 років та 21 день, тобто понад 10 років, то відповідно до Законів України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Закону України «Про прокуратуру» весь час проходження військової служби підлягає зараховуванню до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років.

На час звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії за вислугу років його стаж роботи, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», становить 24 роки 1 місяць та 1 день.

Просив скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці від 06.10.2010 року №5654/02 про відмову в задоволенні його заяви від 28.09.2010 року про призначення пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру»; зобов’язати Управління Пенсійного фонду в Першотравневому районі м.Чернівці зарахувати до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» строк військової служби з 01.08.1986 року до 12.08.1996 року (10 років 12 днів) та строк служби в органах прокуратури України з 12.08.1996 року до 01.09.2010 року (14 років 21 день), тобто всього – 24 роки 1 місяць 1 день та призначити пенсію за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» з 28.09.2010 року.  

    Справа слухалась у відсутність позивача ОСОБА_1, який в судове засідання не з’явився, незважаючи на те, що належним чином був повідомлений судом про час і місце розгляду справи. Подав до суду письмову заяву, в якій свій позов підтримав в повному обсязі та просив справу розглянути без його участі.

    Представник відповідача Войналович Н.В. в судовому засіданні позов не визнала та просила в його задоволенні відмовити з підстав, викладених в письмових запереченнях.

    Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Так, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 28.09.2010 року звернувся в Управління Пенсійного фонду України у Першотравневому районі м.Чернівці із заявою про призначення йому пенсії за вислугу років відповідно до вимог ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру».

В задоволенні вказаної вище заяви позивача ОСОБА_1 про призначення йому пенсії за вислугу років відповідно до вимог ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» Управлінням Пенсійного фонду України у Першотравневому районі м.Чернівці відмовлено з тих підстав, що для призначення вказаної пенсії позивачу не вистачає необхідного стажу, який дає право на пенсію за вислугу років.

Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно  від  віку. Пенсія  призначається  в  розмірі  80 відсотків  від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати  праці,  на  які  нараховуються страхові внески,   одержуваної  перед  місяцем   звернення  за призначенням пенсії.  За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах  пенсія  збільшується  на  2  відсотки,  але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Цією ж статтею Закону визначено, що до 20-річного  стажу  роботи,  що  дає  право  на  пенсію  за вислугою     років,  зараховується  час  роботи  на  прокурорських посадах,     перелічених у статті 56 цього Закону,  в тому числі у військовій  прокуратурі,   стажистами   в   органах   прокуратури, слідчими,   суддями,  на  посадах  начальницького  складу  органів внутрішніх справ,  офіцерських  посадах  Служби  безпеки  України, посадах    державних   службовців,  які  займають  особи  з  вищою юридичною  освітою,  в  науково-навчальних  закладах   Генеральної прокуратури  України працівникам,  яким присвоєно класні чини,  на виборних  посадах  у  державних  органах,  на  посадах   в   інших організаціях,   якщо   працівники,  що  мають  класні  чини,  були направлені туди,  а  потім  повернулися  в  прокуратуру,  строкова військова  служба,  половина  строку  навчання  у  вищих юридичних навчальних  закладах,  частково  оплачувана  відпустка  жінкам  по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Згідно з ч.1 ст.2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»  час проходження військової служби громадянам України зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Ця норма набула чинності 10.05.2006 року.

Частиною 10 глави XII «Прикінцеві положення» вказаного Закону встановлено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативні акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Відповідно до абз.2 п.1 ст.8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Ця норма набула чинності 01.01.2007 року.

Пунктом 10 ст.14 цього Закону передбачено, що військовослужбовці, які мають право на пільги, гарантії та компенсації відповідно до нього, користуються пільгами, гарантіями та компенсаціями, встановленими для громадян України законами та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до п.п.3 п.1 ст.24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» початком проходження військової служби вважається день призначення на посаду курсанта   вищого військового навчального закладу.

Згідно п.2 ст.24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини у порядку, встановленому Положенням про проходження військової служби громадянами України.

Згідно послужного списку позивача ОСОБА_1 встановлено, що він безперервно проходив військову службу на посаді курсанта Новосибірського вищого військово-політичного училища та на офіцерських посадах у військових частинах 38-го армійського корпусу Прикарпатського військового округу з 01.08.1986 року до 12.08.1996 року, тобто 10  років 12 днів.

12.08.1996 року згідно наказу Міністра оборони України №0485 за клопотанням Генерального прокурора України позивач ОСОБА_1 був відряджений для роботи в органах прокуратури України із залишенням на військовій службі.

З 12.08.1996 року позивач ОСОБА_1 проходив  службу на прокурорсько-слідчих посадах в органах прокуратури і наказом військового прокурора Центрального регіону України №137 був виключений із списків особового складу військової прокуратури регіону 01.09.2010 року.

Таким чином, строк служби позивача в органах прокуратури України, що дає право на пенсію за вислугу років, станом на 28.09.2010 року, тобто на час звернення до відповідача, становить 14 років 21 день.

Статтею 17-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що обчислення вислуги років для призначення пенсії здійснюється, як правило, за послужним списком особової справи військовослужбовця.

Цією ж статтею передбачено право військових прокурорів та слідчих військових прокуратур при звільненні з військової служби на одержання пенсії за вибором - або встановленої для прокурорів, або встановленої законом для військовослужбовців.

    Як вбачається із дослідженої в судовому засіданні заяви позивача ОСОБА_1 від 28.09.2010 року, останнім було вибрано саме пенсію, встановлену для прокурорів.

На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що з урахуванням роботи на прокурорських посадах - 14 років 21 день та військової служби - 10 років 12 днів загальний стаж роботи, що дає право позивачу ОСОБА_1 на призначення пенсії за вислугу років, на час звернення в Управління Пенсійного фонду України у Першотравневому районі м.Чернівці, тобто станом на 28.09.2010 року, становив 24 роки 1 місяць 1 день, що повністю забезпечує позивачу право на призначення та отримання пенсії за вислугу років.

Відповідно до вимог ч.2 ст.11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту  прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Оскільки будь-якого рішення Управлінням Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці щодо відмови у задоволенні заяви ОСОБА_1 від 28.09.2010 року про призначення пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» не приймалось, а лише в порядку звернення відповідачем було розглянуто заяву ОСОБА_1 від 28.09.2010 року та надано письмову відповідь за №5654/02 від 26.10.2010 року, суд, з метою повного захисту прав та інтересів позивача, вважає за необхідне вийти за межі заявлених позовних вимог, визнавши дії відповідача щодо відмови у задоволенні вказаної вище заяви ОСОБА_1 неправомірними.

    Враховуючи наведене, керуючись ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», ст.2, ст.24, главою ХІІ Закону України «Про військову службу і військовий обов’язок», ст.17-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст.ст.1,2,8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»,  ст.ст.6, 8, 9, 10, 11, 70, 71, 72, 79, 86, 122, 158-163, 167, 185, 186 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці щодо відмови у задоволенні заяви ОСОБА_1 від 28.09.2010 року про призначення пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру».

Зобов’язати Управління пенсійного фонду в Першотравневому районі м.Чернівці зарахувати до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» строк військової служби з 01.08.1986 року до 12.08.1996 року (10 років 12 днів) та строк служби в органах прокуратури України з 12.08.1996 року до 01.09.2010 року (14 років 21 день), тобто, всього – 24 роки 1 місяць 1 день та призначити пенсію за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» з 28 вересня  2010 року.  

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом   десяти днів з дня її проголошення.

    Суддя  Першотравневого

    районного суду м. Чернівці                             В.Т.МАРЧУК

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація