Судове рішення #12218445

Справа № 2-3945/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

20 жовтня  2010 року   Соснівський районний суд м. Черкаси у складі :

головуючого / судді Чечот А.А.

при секретарі Новак Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до міськвиконкому Черкаської Ради депутатів; третя особа: ОСОБА_4 про визнання права власності на самовільно збудовані споруди.

В С Т А Н О В И В :

    Позивачі звернулись до суду позовом до міськвиконкому Черкаської Ради депутатів; третя особа: ОСОБА_4 про визнання права власності на самовільно збудовані споруди., мотивуючи свої позовні вимоги тим, що ним, згідно свідоцтва про право  на спадщину за заповітом та на праві  приватної власності належить 57/100 частин  житлового будинку з відповідною частиною надвірних споруд за адресою АДРЕСА_1. Власником 43/100 частин  вищезазначеного житлового будинку з відповідною частиною надвірних споруд є ОСОБА_4.

Рішенням Черкаського міськвиконкому № 8261 від 10.11.1955 року за зазначеним житловим будинком закріплена  в постійне користування земельна ділянка площею 1565 кв.м., тому у встановленому  законом порядку ми, співвласники будинку, є також  суміжними користувачами цієї земельної ділянки

    В 2010 році без погодження з міськвиконкомом самовільно  побудували прибудову до будинку літ а2 , але без згоди співвласниці , яка заперечує, проте відповідно до висновків, а саме   департаменту архітектури, будівництва та землеустрою виконкому Черкаської  міської Ради, ТОВ «Контакт – Сервіс, самовільно збудована споруда не порушує Державних будівельних норм та відсутні заперечення проти визнання за ними право власності на самовільно зведену споруду – прибудову по вул.. Ільїна, 186 у м. Черкаси.

    У судовому засіданні позивачі підтримали позовні вимоги, просили суд їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, причину неявки суду не повідомив про час та слухання справи був повідомлений належним чином

Представник третьої особи в судовому засідання проти позову не заперечувала.

За згодою позивача, суд ухвалює рішення при розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

    Заслухавши пояснення позивача та третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

    Відповідно до ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

    Стаття 328 ЦК України, передбачає, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із створення (перероблення) майна.

    Частиною 1 ст. 334 ЦК України встановлено, право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

    Вимоги ст. 376 ЦК України, передбачають що житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

    Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється, або не визнається іншою особою. Крім того, у відповідності до ст. 391 ЦК України власник майна вправі вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Статтею 328 ЦК України встановлено, що право власності є правомірним, якщо інше прямо не випливає із закону або це не встановлено судом.

Згідно ст. 376 п. 5 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудовано на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Таким чином, наявні всі правові підстави для визнання за позивачем права власності на самочинне будівництво.

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 4, 10, 11, 118, 119, 120, 209, 212, 214, 215, 218, 224 ЦПК України, ст.ст. 21, 22, 41, 63 Конституції України, ст.ст. 25, 331, 334, 375, 376, 382, 383, 391, 392 ЦК України, суд ,-

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до міськвиконкому Черкаської Ради депутатів; третя особа: ОСОБА_4 про визнання права власності на самовільно збудовані споруди – задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2  право власності на прибудову літ. а2,  до будівлі житлового будинку літ «А-1», яка включає в себе приміщення  (2-5) – кухня, що розташована на земельній ділянці за адресою АДРЕСА_1.

    Рішення може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через  суд першої інстанції протягом 10 днів з дня її  проголошення, а у разі постановлення ухвали без участі особи, яка її оскаржує, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація