Справа №2-2336/2010року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2010 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
в складі: головуючого – судді: Герцова О.М.
за участю секретаря: Бобриш М.С.
судового розпорядника Акіншиної Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізюмі в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на 1\2 частину гаража,
в с т а н о в и в:
Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання права власності на 1\2 частину гаража, посилаючись на те, що з відповідачем ОСОБА_3 була одружена з 08.06.1996 року. 06.09.1996 року ними спільно за сумісні кошти був збудований гараж про АДРЕСА_1. Шлюб між сторонами розірвано 28.11.2007 року. Просила визнати за нею право власності на ? частину гаража. Позивач ОСОБА_2 підтвердила обставини викладені у позовній заяві, просила позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_3 проти позову не заперечував, просив задовольнити.
Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов задоволенню не підлягає.
Позовні вимоги ОСОБА_2 про визнання права власності на гараж, не можуть бути задоволенні з наступних підстав.
Відповідно до ст. 331 ЦПК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.
Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).
Судом встановлено, що гараж збудований подружжям ОСОБА_2, відповідних документів про прийняття його в експлуатацію не має.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Враховуючи, що відповідач у встановленому законом порядку не прийняв гараж у експлуатацію, відсутня технічна документація на гараж, у суду відсутні достатні правові підстави для визнання за позивачем право власності на гараж.
На підставі ст. 331, 392 ЦК України, керуючись ст. ст. 10,11, 209,212,214,215,218 ЦПК України, суд-
в и р і ш и в :
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на 1\2 частину гаража відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особи які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: О.М.Герцов