Справа № 2 – 479/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2010 р. Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого – судді - В.С. КСЕНОФОНТОВА
при секретарі - В.І. ОКОЛІТІ
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Маньківка справу за позовом ОСОБА_1 до Нестерівської сільської ради Маньківського району Черкаської області про продовження строку для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини та визнання права власності на самочинну забудову в порядку спадкування за заповітом, суд –
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про продовження строку для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини та визнання права власності на самочинну забудову в порядку спадкування за заповітом.
На підставу своїх вимог спирається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року в АДРЕСА_1 померла мати позивача, ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина на будинок в АДРЕСА_2 та на інше майно. На належний спадкодавці будинок вона за життя вчинила заповіт на ім’я позивача. Проте, оформити право власності на вказане майно позивач не може, оскільки ним було пропущено строк для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, оскільки в нього склалося тяжке матеріальне становище. Крім того на будинок відсутні правовстановлюючі документи. Районна архітектура не заперечує проти визнання за позивачем права власності на самочинну забудову. Цю проблему можливо вирішити лише в судовому порядку, що і змусило позивача звернутись з відповідним позовом до суду.
Позивач в судове засідання не з’явився, але згідно позовної заяви позовні вимоги підтримав та просив справу слухати за його відсутності.
Представник Нестерівської сільської ради в судове засідання не з’явився, але надав суду письмову заяву згідно якої позовні вимоги визнає та просить справу розглядати у його відсутності.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню згідно вимог ст. ст. 376, 1233, 1234, 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України, виходячи із того, що як дійсно встановлено в судовому засіданні, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року в АДРЕСА_1 померла мати позивача, ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина на будинок в АДРЕСА_2 та на інше майно. На належний спадкодавці будинок вона за життя вчинила заповіт на ім’я позивача. Проте, оформити право власності на вказане майно позивач не може, оскільки ним було пропущено строк для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, оскільки в нього склалося тяжке матеріальне становище. Крім того на будинок відсутні правовстановлюючі документи. Районна архітектура не заперечує проти визнання за позивачем права власності на самочинну забудову, а тому позов підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 58-60, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 376, 1233, 1234, 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Продовжити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 строк на три місяці для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття ним спадщини після смерті його матері, ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року в АДРЕСА_3
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинну забудову в АДРЕСА_4 в порядку спадкування за заповітом після смерті його матері, ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року в АДРЕСА_3
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ В.С. КСЕНОФОНТОВ