Судове рішення #12212551

   

№2-1894/10

 УХВАЛА

                                                                   іменем України

17 листопада 2010 року                                       м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області в складі:    

головуючого судді Овдієнка В.В.

    при секретареві Зубенко Л.С.

   

розглянувши у попередньому судовому засіданні у залі суду справу за позовною заявою  ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про зобов’язання вчинити певні дії,  

в с т а н о в и в:

25.05.2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області, в якій заявила наступні вимоги: відновити її порушене право в відношенні невиплати їй, як дитині війни підвищення до пенсії в розмірі, встановленому ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» - 30% мінімальної пенсії за віком; зобов’язати відповідача зробити їй нарахування та виплатити недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії за період з 1 січня 2007 року по день ухвалення рішення суду; зобов’язати відповідача і в подальшому робити їй нарахування і виплачувати щомісячне грошове підвищення до пенсії в розмірі, встановленому ст. 6 ЗУ «Про соціальній захист дітей війни» - 30% мінімального розміру пенсії за віком.

    В судове засідання належним чином повідомлені сторони не з’явилися, подали заяви про розгляд справи за їх відсутністю.

У відповідністю з ч. 2 ст. 11 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

    У відповідністю з п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року №19-рп/2010 у справі щодо відповідності Конституції України положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» (далі – Закон №1691-УІ), положення Закону №1691-УІ щодо розгляду в порядку цивільного судочинства спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, допомог, виплат дітям війни, визнані неконституційними, та втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

З визнанням неконституційними норм щодо розгляду цієї категорії справ в порядку цивільного судочинства, відсутні підстави для розгляду справи  в порядку цивільного судочинства.  

Отже, справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, що є підставою для закриття провадження у справі.  

Одночасно належить роз’яснити позивачеві право звернутися до суду з адміністративним позовом у порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 5 ч. 1, п. 4 ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивачці належить повернути судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення.      

Керуючись ст. ст. 11, 130, 169, ч. 2 ст. 197,  п. 1 ч. 1 ст. 205, п. 5 ч. 1, п. 4 ч. 2 ст. 83  ЦПК України, суд

    у х в а л и в:

Закрити провадження по справі за позовною заявою ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про зобов’язання вчинити певні дії.

Роз’яснити позивачеві право звернутися до суду з адміністративним позовом у порядку адміністративного судочинства.

Повернути ОСОБА_1 судовий збір в сумі 8 (вісім) грн. 50 коп., сплачений за квитанцією №СР101443.1 від 21.05.2010 року в Зміївському відділенні №2 Публічного акціонерного товариства «Мегабанк», та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 37 (тридцять сім) грн., сплачені за квитанцією №СР101902.1 від 21.06.2010 року в Зміївському відділенні №2 Публічного акціонерного товариства «Мегабанк».

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання її копії.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація