Судове рішення #1221223
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ                                                 Справа № 2-52

Ім'ям України                                                  2007 року

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

25 січня 2007 року

В складі головуючого судді            Воронюк В. А.

при секретарі                                   Полонській Н. М.

з участю адвокатів ОСОБА_5.,ОСОБА_6.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятині

Справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подачі заяви на прийняття спадщини,

встановив:

Позивачі звернулися в суд із позовом, в якому просять визначити їм додатковий строк достатній для подачі заяви в Козятинську державну нотаріальну контору на прийняття спадщини на майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року їхнього батька ОСОБА_7.

В обгрунтування позовних вимог посилались на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер їхній батько ОСОБА_7, який проживав в смт.АДРЕСА_1. На день його смерті залишилось спадкове майно, яке складається із частини жилого будинку з господарськими будівлями, що знаходиться в смт.АДРЕСА_1,Козятинського району. Вінницької області. Вони являються спадкоємцями першої черги, як діти спадкодавця. Крім них спадкоємцями першої черги є їхня мати ОСОБА_4та мати покійного ОСОБА_8. їхня мати ОСОБА_4. спадщину прийняла, так як проживала разом з спадкодавцем у спадковій частині жилого будинку, а також подала заяву в Козятинську державну нотаріальну контору про прийняття спадщини. їхня баба ОСОБА_3. спадщину не прийняла, так як не проживала з спадкодавцем тргаом у частині спадкового будинку, а також не подала заяву в нотаріальну контору на прийняття спадщини.

Вони бажали і бажають прийняти спадщину після смерті батька , разом з матір'ю ходили в державну нотаріальну контору, вона їх вписала в заяву як спадкоємцями першої черги. Тому вони вважали, що такої заяви достатньо для прийняття ними спадщини разом з матір'ю. Проте пізніше з'ясувалось, що кожна з них повинна подавати заяву про прийняття спадщини. їхня мати ОСОБА_4 не заперечує. Щоб вони прийняли спадщину на майно після смерті батька . їхня баба ОСОБА_4. категорично заперечує проти прийняття ними спадщини . Вони вважають , що строки подачі заяви про прийняття спадщини пропущені ними з поважних причин, так як їм в нотаріальній конторі не роз'яснили, що кожній з них необхідно писати заяву на прийняття спадщини. Від спадщини вони не відмовлялися та не відмовляються, а тому змушені звернутися з даним позовом до суду

 

2

В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1та ОСОБА_2позовні вимоги підтримали та підтвердили обставини, зазначені вище, крім того додали, що їхній батько ОСОБА_7. проживав з матір'ю в одній частині будинку, а відповідачка ОСОБА_3в іншій частині будинку. Будинок в якому вони проживали. був розділений відповідно до рішення суду між ОСОБА_3. та ОСОБА_7.. проте рішення суду не було зареєстровано в інвентарбюро. Коли ОСОБА_7. був живий, то його мати ОСОБА_10. свою частину будинку заповідала йому, а коли він помер, то заповіт скасувала.

Відповідачка ОСОБА_3. позов визнала, підтвердила обставини зазначені вище, не заперечує, щоб всі спадкоємці першої черги, які мають право на спадщину за законом на майно померлого ОСОБА_7.звернулися в Козятинську державну нотаріальну контору з заявами на прийняття спадщини. Вона з дітьми зверталася в нотконтору з заявою на прийняття спадщини, але їм не роз'яснили, що кожний повинен писати заяву від свого імені на прийняття спадщини.

Представник відповідачки ОСОБА_10. ОСОБА_11. позов не визнала, пояснила, що вона проти того, щоб позивачам встановити додатковий строк для подачі заяви на прийняття спадщини після ОСОБА_7., оскільки позивачі пропустили строк без поважних причин, не належним чином відносяться до ОСОБА_3.

ОСОБА_3. не зверталася в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_7.. Будинок в смт.АДРЕСА_1 поділений між ОСОБА_3. та ОСОБА_7. рішенням суду.

Заслухавши сторони, дослідивши письмові докази суд вважає, що позов необхідно задовольнити.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер ОСОБА_7, який проживав в смт.АДРЕСА_1 Козятинського району Вінницької області., який являвся батьком позивачів ОСОБА_9та ОСОБА_2.. На день його смерті залишилось спадкове майно, яке складається із частини жилого будинку з господарськими будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1.Козятинського району, Вінницької області. ОСОБА_9та ОСОБА_2являються спадкоємцями першої черги, як діти спадкодавця. Крім них спадкоємцями першої черги є їхня мати ОСОБА_3та мати покійного ОСОБА_8. ОСОБА_3. спадщину прийняла, так як проживала разом з спадкодавцем у спадковій частині жилого будинку, а також подала заяву в Козятинську державну нотаріальну контору про прийняття спадщини ОСОБА_8 спадщину не прийняла, так як не проживала з спадкодавцем разом на час смерті у частині спадкового будинку, а також не подала заяву в нотаріальну контору на прийняття спадщини.

ОСОБА_1та ОСОБА_2також не подали в державну нотаріальну контору в установлений законом строк заяву про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_7..

Дані обставини підтверджуються копією свідоцтва про смерть ОСОБА_7. (а.с.8 ). копією спадкової справи (а.с. ), копіями свідоцтв про народження ОСОБА_1,(а.с.Ю) ,ОСОБА_2. (а.с. 7  ).

Відповідно до ст.1272, якщо спадкоємець протягом строку, передбаченого законом, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

За пЙзовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини , суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Оскільки позивачі ОСОБА_2та ОСОБА_9були присутні при подачі заяви на прийняття спадщини їхньою матір'ю ОСОБА_4. в державній нотаріальній конторі та знаючи, що вона вписала їх в заяву як спадкоємців першої черги, надіялись що таким

 

3

чином вони також прийняли спадщину , суд вважає, що вони таким чином добросовісно помилялись, а тому вважає цю причину поважною. Крім того , єдиною спадкоємницею, яка прийняла спадщину після померлого ОСОБА_7. є ОСОБА_3, вона не заперечує , щоб ОСОБА_2. та ОСОБА_1прийняли спадщину після померлого батька ОСОБА_7.. Відповідачка ОСОБА_8 спадщину не прийняла. Тому суд вважає, що позивачам необхідно встановити додатковий строк, достатній для подачі заяви на прийняття спадщини після померлого 3 1 січня 2006 року їхнього батька ОСОБА_7.

Керуючись СТ.1272 ЦК України ст.ст. 60,208,209,212-215 ЦПК України, суд

Вирішив:

Позов задовольнити.

ОСОБА_2, ОСОБА_1визначити додатковий строк достатній для подачі заяви в державну нотаріальну контору для прийняття спадщини після померлого 31 січня 2006 року ОСОБА_7в термін два місяці з дня набрання рішенням чинності.

Рішення може бути оскарженим до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд про що повинна бути подана заява протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів з дня подачі заяви про оскарження.

Суддя - підпис

Рішення набрало чинності 19.03.2007 року З оригіналом вірно: Суддя

Секретар

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація