Судове рішення #12211964

                                                                                                                     Справа №  2-897/10         

  

 РІШЕННЯ   

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ   

                                                                      ЗАОЧНЕ

           01 жовтня  2010 року                                                                                           м. Харків

Жовтневий  районний суд м. Харкова  в складі:

головуючого судді                      -   Федюшина М.В.

            при секретарі                               -    Корнєєвій І.В.    

розглянувши у  відкритому судовому засіданні в приміщенні суду  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про відновлення меж земельної ділянки,

в с т а н о в и в:

В  вересні   2009  року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовною  заявою до ОСОБА_2, в якій просила відновити межу землекористування між її земельною ділянкою по АДРЕСА_1 в м. Харкові та земельною ділянкою ОСОБА_2, яка розташована по АДРЕСА_1-А в м. Харкові, зобовязавши відповідача перенести паркан в бік земельної ділянки ОСОБА_2

Позов обґрунтований тим, що між їх земельними ділянками було раніше встановлену межу землекористування по фактичному користуванню, яку вони змінили по взаємній згоді. На теперішній час, на протязі довгого відліку часу між позивачкою та відповідачкою виникають сварки з приводу паркану між їх домоволодіннями. Відповідачка вважає, що позивачка поставила паркан з порушенням, а саме зайшла на її частину. У свою чергу позивачка вважає, що саме відповідачкою порушено межу встановлення паркану та останній зайшов на її частину, обґрунтовуючи це наступним.     Межі землекористування за адресою позивачки, а саме АДРЕСА_1 встановлені планом домоволодіння, який виданий управлінням головного архітектора на підставі рішення виконкому Харківської міськради № 104-17 від 02.03.1965р. та складають 1169 кв.м. Відповідно до даних технічного паспорту на індивідуальний житловий будинок позивачки та виконавчої зйомки її домоволодіння, яка виготовлена ДП «СХІДГЕОІНФОРМ», вбачається, на думку позивачки, порушення саме відповідачкою встановлених меж землекористування, а саме знаходження паркану на теперішній час на частині позивачки, а не на межі, як зазначено на плані домоволодіння позивачки та площа земельної ділянки позивачки складає 1167 кв.м. Тому позивачка просить відновити раніше встановлену межу між її земельною ділянкою та земельною ділянкою відповідачки.

    Відповідач ОСОБА_2 в судові засідання не з‘являлася, судом повідомлялася про дату та час судових засідань належним чином.

        Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, при розгляді справи виходить з вимог ст.ст.15, 60 ЦПК України, згідно з якими, судами розглядаються цивільні справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може грунтуватится на припущеннях.

Сторони по справі не звертались до суду з клопотаннями про забезпечення інших доказів по справі.

Судом встановлено, що земельна ділянка ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 в м. Харкові та земельна ділянка ОСОБА_2 по АДРЕСА_1-А в м. Харкові сторонами не приватизовані. Межі землекористування за адресою позивачки встановлені планом домоволодіння, який виданий управлінням головного архітектора на підставі рішення виконкому Харківської міськради № 104-17 від 02.03.1965р.

          На протязі довгого відліку часу між позивачкою та відповідачкою виникають сварки з приводу паркану між їх домоволодіннями, що підтверджується постановою ст. ДІМ Жовтневого РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області п/п-ком міліції Сизоненко Ф.О. про відмову в порушенні кримінальної справи.

          Відповідно до даних технічного паспорту на індивідуальний житловий будинок позивача та виконавчої зйомки домоволодіння позивача, яка виготовлена ДП «СХІДГЕОІНФОРМ», вбачаються порушення саме відповідачкою встановлених меж землекористування, а саме знаходження паркану на теперішній час на частині позивача, а не на межі, як зазначено на плані домоволодіння позивача.

          Вказане підтверджується показаннями свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5 та листом КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» від 04.08.2010р. №4468, згідно якого при вивченні архівних матеріалів інвентаризаційної справи встановлено, що згідно плану виданого Управлінням головного архітектора м. Харкова на підставі рішення міського виконавчого комітету м. Харкова № 104-17 від 02.03.1965р. площа земельної ділянки по АДРЕСА_1 складає 1169 кв.м. Обстеженням від 04.04.2000р. було виявлено самовільне захоплення землі у розмірі 24 кв.м., у результаті чого площа ділянки стала складати 1193 кв.м. Обстеженням від 23.04.2002р. встановлено, що межі земельної ділянки поновлені у попередніх розмірах. При обстеженні 03.09.2009р. проведено переобмір земельної ділянки за вказаною адресою, уточнена його площа та конфігурація, у результаті чого площа земельної ділянки складає 1167 кв.м. Зміни конфігурації пройшли у твердих межах з боку житлового будинку з надвірними спорудами № АДРЕСА_1.

          Таким чином межі земельної ділянки позивачки були змінені, шляхом зменшення площі земельної ділянки по АДРЕСА_1 в м. Харкові на 2 кв.м.  

    Згідно з ч.5 ст.158 Земельного кодексу України суди розглядають справи за спорами про межі земельних ділянок, що перебувають у власності  чи у користуванні громадян –заявників, які не погоджуються з рішенням органу місцевого самоврядування чи органу влади з питань земельних ресурсів.

На підставі вищевикладеного,  керуючись  ч.5 ст.158 ЗК України, ст.ст. 16, 377 ЦК України, ст.ст. 10, 57, 60, 212, 213, 224   ЦПК України,суд,

в и р і ш и в:

     Задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

        Відновити межі земельної ділянки ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 в м. Харкові в межах плану, який виданий Управлінням головного архітектора на підставі рішення виконкому Харківської міськради № 104-17 від 02.03.1965р.

        Зобов‘язати ОСОБА_2, яка мешкає по АДРЕСА_1-А в м. Харкові перенести паркан у бік своєї земельної ділянки, відновивши межі земельної ділянки ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 в м. Харкові в межах плану, який виданий Управлінням головного архітектора на підставі рішення виконкому Харківської міськради № 104-17 від 02.03.1965р.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив протягом 10 діб з дня отримання відповідачем копії рішення, шляхом подання заяви про перегляд рішення до районного суду.

Суддя :                                                                                       М.В. Федюшин 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація