Судове рішення #12211724

 Справа  № 22ц-5983/2010 р.                      Рішення ухвалено під головуванням

 Категорія 57                                                                    Прокопчук А.В.

                                                                      Доповідач  Матківська М.В.

У Х В А Л А

Апеляційного суду Вінницької області

від  18  жовтня  2010 року

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду  Вінницької області в складі :

   Головуючого : Матківської М.В.

                                        Суддів : Мішеніної С.В., Денишенко Т.О.

                                        При секретарі : Черепановій В.І.

розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці  апеляційну скаргу ОСОБА_2

на  ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниці від 23 вересня 2010 року по  справі  за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі м. Вінниці про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії щодо нарахування і виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, -                                

В с т а н о в и л а :

У липні 2010 року ОСОБА_2 звернулася в суд із позовом до Управління Пенсійного фонду України в Замостянському районі   м. Вінниці про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії щодо нарахування і виплати недоплаченої щомісячної державної допомоги.

Ухвалою Замостянського районного суду м. Вінниці від 23 вересня 2010 року провадження у справі закрито. Роз'яснено сторонам право звернення до суду із позовом в порядку адміністративного судочинства.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати ухвалу суду та направити справу на новий розгляд у той же суд в іншому складі.

Зазначила, що ухвала суду є незаконною і підлягає скасуванню у зв'язку із порушенням норм процесуального права.

Апеляційна скарга підлягає до задоволення за таких підстав.

Суд першої інстанції закрив провадження у цивільній справі, мотивувавши це тим, що ця справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18.02.2010 року № 1691-VI та Цивільно-процесуального Кодексу України визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення, тому дана справа має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 15 ЦПК України, в редакції Закону, що  діяла станом на липень 2010 року, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.

Згідно зазначених вимог діючого цивільного процесуального закону позивач ОСОБА_2 12 липня 2010 року подала до Замостянського районного суду м. Вінниці цивільний позов у порядку цивільного судочинства (а. с.  3).

Ухвалою Замостянського районного суду м. Вінниці від 14 липня 2010 року відкрито провадження по цій цивільній справі (а. с. 14)

23 липня 2010 року по справі проведено попереднє судове засідання і справу призначено до розгляду у судовому засіданні (а. с. 21).

Відповідно до ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року № 19-рп/2010 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини 1 статті 15 ЦПК України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року № 1691-VI. Положення Закону України "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року № 1691-VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Відповідно до розділу ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів"  від 07.07.2010 року №  2453-VI зміни внесені підпунктом 2 підпункту 3.6 пункту 3 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів та вилучення із цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них, вводяться в дію з 1 січня 2011 року. Справи щодо таких спорів, які перебуватимуть у провадженні суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції станом на 1 січня 2011 року, завершуються розглядом у цих судах. Позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до 1 січня 2011 року і провадження за якими не відкрито, розглядаються відповідними судами, до яких вони подані.  

Суд першої інстанції при розгляді позову ОСОБА_2 не врахував таких вимог і невірно постановив ухвалу про закриття провадження у справі.

За таких обставин, судом першої інстанції при постановлені ухвали про закриття провадження у справі порушено порядок для його вирішення, тому на підставі п. 3 ст. 312 ЦПК України ухвала суду підлягає до скасування з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 307, 312, 313- 315 ЦПК України, колегія суддів, -

У х в а л и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задоволити.

Ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниці від 23 вересня  2010 року скасувати і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

На ухвалу може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду України протягом двадцяти днів.

Головуючий: /підпис/

                Судді : /підписи/

                 Копія вірна :

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація