Справа № 22ц-4208/2010 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 48 Переверзєва С.В.
Доповідач Матківська М.В.
У Х В А Л А
Апеляційного суду Вінницької області
від 25 жовтня 2010 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі :
Головуючого : Матківської М.В.
Суддів : Медвецького С.К., Мішеніної С.В.
При секретарі : Сніжко О.А.
За участю : відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2
на рішення Барського районного суду Вінницької області від 10 квітня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
В с т а н о в и л а :
У січні 2007 року ОСОБА_3 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 1/4 частини всіх видів доходів щомісячно.
Рішенням Барського районного суду Вінницької області від 10 квітня 2007 року позов задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Бровари Київської області, на користь ОСОБА_3 щомісячно аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі ј частини його заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи стягнення з 9 січня 2007 року і до досягнення дитиною повноліття.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати рішення суду і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Зазначив, що рішення суду є незаконним через допущене судом першої інстанції порушення норм процесуального права, а саме: суд розглянув справу у його відсутності, належним чином не повідомивши його про час та місце судового розгляду справи.
У судовому засіданні відповідач підтримав апеляційну скаргу, просить її задоволити.
Позивач у судове засідання не з'явилася, надіслала лист, яким повідомила, що у зв'язку із великою віддаленістю суду від її місця проживання (Донецька область м. Красноармійськ) та народженням нею другої дитини, вона не може з'явитися у судове засідання, тому просить розглянути справу у присутності її матері та письмово повідомити її про прийняте судом рішення.
Апеляційна скарга не підлягає до задоволення за таких підстав.
Суд першої інстанції встановив, що від спільного проживання сторін у зареєстрованому 5 жовтня 2002 року шлюбі, який розірвано 15 лютого 2005 року, вони мають сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, який знаходиться на утриманні матері і батьком якого являється відповідач по справі ОСОБА_2, який добровільно не надає матеріальної допомоги на його утримання, не дивлячись на те, що він може та зобов'язаний надавати таку матеріальну допомогу до повноліття сина.
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними і за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі ( ст. 181 СК України). За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі ( частина 3 ст. 181 СК України).
Згідно ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 СК України.
При визначенні розміру аліментів на утримання дитини, суд зобов'язаний врахувати всі обставини, зазначені у частині 1 статті 182 СК України: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Пленум Верховного Суду України у п. 17 постанови № 3 від 15 травня 2006 року "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" роз'яснив, що вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність у нього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Стаття 10 ЦПК України зобов'язує кожну сторону довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених законом. Доказами являються будь-які фактичні дані, які встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів (ст. 57 ЦПК України).
Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 ЦПК України.
По справі встановлено, що відповідач, являючись батьком неповнолітньої дитини, не виконує обов'язок по її утриманню.
Враховуючи ту обставину, що відповідач проживає у м. Бровари Київської області, суд першої інстанції своєю ухвалою від 23 січня 2007 року на підставі частин 1, 2 статті 132 ЦПК України доручив Броварському міськрайонному суду Київської області допитати відповідача ОСОБА_2 по суті заявленого позову (а. с. 8).
Броварський міськрайонний суд Київської області 26 березня 2007 року відповідно до вимог части 3 і 4 ст. 132 ЦПК України, допитав відповідача ОСОБА_2 по суті позовних вимог і відповідний протокол надіслав на адресу Барського районного суду ( а. с. 13). Згідно даного протоколу судового засідання відповідач ОСОБА_2 позов визнав, погодився виплачувати аліменти на утримання сина, написавши про це власноручно заяву, де просив розглянути справу у його відсутність (а. с. 14).
Отже, суд першої інстанції, врахувавши всі вимоги матеріального закону та з дотриманням вимог цивільного процесуального закону, ухвалив рішення про задоволення позову.
Апеляційний суд на виконання вимог ст. 303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку, перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи такі обставини колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції є законним й обгрунтованим, тому не підлягає до скасування, а апеляційна скарга не підлягає до задоволення, оскільки її доводи спростовуються вищенаведеним.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
У х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Барського районного суду Вінницької області від 10 квітня 2007 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий : /підписи/
Судді : /підписи/
Копія вірна :