Судове рішення #12208894

Справа № 2- а -397

2010 р.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2010 року     Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

в складі:     головуючого             Тарнавського М.В.

при секретарі             Зоріній О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмільнику справу за позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України у Вінницькій області та інспектора роти ДПС м. Вінниці Ковальського В.В. про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення як незаконної та закриття адміністративної справи, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд з позовом, в якому просить винести рішення яким визнати незаконною та скасувати постанову серії АВ № 131351 від 08 серпня 2010 року винесену інспектором  ДПС  роти ДПС м. Вінниці Ковальським В.В. про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП, посилаючись на те, що йому поштою надійшла постанова, в якій вказано, що його притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що 8 серпня 2010 року біля 04:20 години він, керуючи автомобілем НОМЕР_1 на 418 км. а/д Стрий-Кіровоград-Знаменка в смт. Вороновиця рухався зі швидкістю 84 км/год, чим перевищив швидкість на 24 км/год. Швидкість вимірювалась приладом „Сокіл", із серійним номером НОМЕР_2. Однак, позивач вважає дану постанову не законною, оскільки він 8 серпня 2010 року він дійсно проїжджав по смт. Вороновиця, однак рухався зі швидкістю 60 км/год та був зупинений інспектором ДА1, який повідомив, що його автомобіль рухався по населеному пункту зі швидкістю 84 км/год. Позивач пояснив, що швидкості не перевищував, ІДПС Ковальський В.В. повернув йому документи і позивач поїхав далі. Протокол та постанова про адміністративне правопорушення в присутності позивача не складалися. А згідно ч. 6 ст. 258, протокол про адміністративне правопорушення не складається у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають. функції фото - і кінозйомки, відеозапису. Прилад, «Сокіл» яким проводився нагляд за дорожнім рухом з метою фіксацій порушень ПДР України, не є автоматичним засобом фото - чи відео фіксації. Також в порушення вимог ч. 6 ст. 258 КпАП України копію постанови про адміністративне правопорушення на ім'я позивача взагалі не було направлено, що порушило його право оскаржити дану постанову на протязі 10 з дня її винесення.

Відповідачі в судове засідання не з'явилися двічі, про час та місце судового засідання повідомлялися належним чином, причини неявки суду невідомі. Згідно ч.2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, проаналізувавши представлені суду докази вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі по наступних підставах.

Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Показами позивача доведено, що він дійсно 8 серпня 2010 року проїжджав по смт. Вороновиця, однак рухався зі швидкістю 60 км/год та був зупинений інспектором ДА1, який повідомив, що його автомобіль рухався по населеному пункту зі швидкістю 84 км/год. Позивач пояснив, що швидкості не порушував, тоді ІДПС Ковальський В.В. повернув йому документи і позивач поїхав далі. Протокол та постанова про адміністративне правопорушення в присутності позивача не складалися. Дана обставина нічим не спростована і вважається доведеною.

Згідно ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи.

Відповідно до ст. 280 КУпАП , о рган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Однак працівник ДАІ не з’ясував обставини даної справи, чим грубо порушив вимоги вказаних статей.

Не підтверджено належними доказами, що саме автомобіль позивача, а не якийсь інший рухається зі швидкістю 84 км/год;

Суду не надано докази, що прилад ?окіл", із серійним номером НОМЕР_2 проходив калібрування та був придатним до застосування 08 серпня 2010 року.

Оскільки постанова в справі про адміністративне правопорушення на ім'я позивача направлена не була і  це порушило його право оскаржити дану постанову на протязі 10 з дня її винесення, тому суд вважає можливим поновити строк позивачу на оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Таким чином, суд вважає, що зі сторони відповідача не надано достатніх доказів щодо доказування правомірності його рішення, що являється його процесуальним обов’язком.

Відповідно до ч. 5 ст. 288 КУпАП, особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.

Керуючись ст.ст. 71, 128, 137, 158-160, 163, 167 КАС України, 247 п. 1, 258, 287, 288 КУпАП ст. 55 Конституції України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задоволити повністю.

Поновити строк оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 122 КпАП України.

Постанову серії АВ № 131351 від 08 серпня 2010 року, винесену інспектором роти ДПС м. Вінниці Ковальським В.В., про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.122 КпАП України визнати незаконною та скасувати, а провадження по справі закрити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Хмільницький міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її проголошення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Головуючий: /підпис/

З оригіналом вірно:

    Голова

Хмільницького міськрайонного суду                     П.П. Альчук

Ст. Секретар                             Н.А. Фігурська

Довідка:

Рішення набрало чинності 28 травня 2009 року.

    Голова

Хмільницького міськрайонного суду                     П.П. Альчук

Ст. Секретар                             Н.А. Фігурська

Ў

ХМІЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

22000, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Столярчука, 4

тел. 2-21-60,    факс 2-10-57,   e-mail: inbox@hm.vn.court.gov.ua  

__________________ № _______________

на № ____________ від ________________

Начальнику Управління ДАІ УМВС України  у Вінницькій області

м. Вінниця, вул. Ботанічна, 23

       Надсилаю копію постанови Хмільницького міськрайонного суду від 25.11.2010 року про визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, для відома

Додаток: копія постанови на 1 арк.

           Голова

Хмільницького міськрайонного суду                         П.П. Альчук

           Вик. суддя Тарнавський М.В.

Начальнику Управління ДАІ УМВС України  у Вінницькій області

м. Вінниця, вул. Ботанічна, 23

       Надсилаю копію постанови Хмільницького міськрайонного суду від 25.11.2010 року про визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, для відома

Додаток: копія постанови на 1 арк.

           Голова

Хмільницького міськрайонного суду                         П.П. Альчук

           Вик. суддя Тарнавський М.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація